Domů » Bleskovky » Další drakonická pokuta pro Apple. Za kartelové praktiky má ve Francii zaplatit miliardu eur

Další drakonická pokuta pro Apple. Za kartelové praktiky má ve Francii zaplatit miliardu eur

Francie se rozhodla stáhnout Apple z kůže. V minulém měsíci francouzské spotřebitelské sdružení udělilo Applu pokutu ve výši 25 milionů EUR (asi 626 milionů korun) za zpomalování starších iPhonů, aktuálně se francouzským úřadům nelíbí porušování pravidel hospodářské soutěže. Za nekalé kartelové praktiky má americký gigant zaplatit až 1,1 miliardy EUR (téměř 30 miliard korun).

Nejvyšší pokuta, kterou kdy francouzský monopolní úřad vyměřil

Apple se údajně ve Francii dohodl se svými partnery, že si nebudou vzájemně konkurovat, čímž mělo dojít k zakonzervování tamního velkoobchodního trhu s jablečnými produkty. Předsedkyně francouzského antimonopolního úřadu Isabelle de Silva tvrdí, že tyto praktiky mají významný dopad na hospodářskou soutěž, a proto uložila nejvyšší pokutu, jakou kdy její úřad vyměřil.

Apple logo
Ilustrační obrázek, zdroj: Pexels

Apple s pokutou nesouhlasí a hodlá se proti ní odvolat. Americký gigant není v tomto případu jediný obviněný, francouzský antimonopolní úřad chce pokutovat i společnosti Tech Data (76 milionů EUR) a Ingram Micro (63 milionů EUR).

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
htcjirka
Uživatel
htcjirka
Offline

No, Apple začíná sklízet právem letité ignorování trhu a uživatelů. Snad je to poučí, stejně jako jiné firmy.

bkf1
Uživatel
bkf1
Offline

No kéž by to tak bylo…

zlychlapec
Uživatel
zlychlapec
Offline

„Apple se údajně ve Francii dohodl se svými partnery, že si nebudou vzájemně konkurovat, čímž mělo dojít k zakonzervování tamního velkoobchodního trhu s jablečnými produkty.“

Význam této věty? Alespoň by bylo dobré říct s kterými partnery, protože takto fakt není vůbec jasné, o čem mluvíte.