Domů » Bleskovky » Další čínská značka se chystá servírovat reklamu v telefonech

Další čínská značka se chystá servírovat reklamu v telefonech

Aby mohli někteří čínští výrobci snížit cenu smartphonů na minimum, vynahrazují si výpadky příjmů jinou cestou. Telefony Xiaomi a Redmi například mohou v prostředí MIUI zobrazovat reklamu, byť se tak děje zejména na čínském a indickém trhu. K tomuto kontroverznímu kroku se nyní chystá i konkurenční značka Realme spadající pod čínské Oppo.

realme

Telefony Realme mají zobrazovat reklamy zatím pouze na indickém trhu, a to po aktualizaci prostředí Color OS 6 na novější verzi. Zobrazování reklam bude naštěstí možné vypnout v nastavení pod položkou „Doporučení komerčního obsahu“. Realme bude skrze reklamy doporučovat aplikace a odkazy na vybrané produkty, celý systém má ctít ochranu uživatelova soukromí a dodržování zákonů a předpisů dané země.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).