Čtvrtá řada Stranger Things míří do finále. Kdy se dočkáme posledních dvou epizod?

stranger things 4 eleven

Seriál Stranger Things (ČSFD: 90 %) je bezesporu celosvětový fenomén. Mysteriózní počin, který odhaluje záhady fiktivního městečka Hawkins, umně zkombinoval partu sympatických mladých herců s estetikou 80. let. O jeho kvalitách svědčí také 39 nominací na Cenu Emmy, 4 nominace na Zlatý Glóbus či 3 nominace na Grammy. Není proto divu, že fanoušci dychtivě očekávali příchod 4. řady.

Stranger Things 4 | Official Trailer | Netflix

Té se dočkali 27. května, avšak s jedním nepříjemným překvapením – ke zhlédnutí bylo uvolněno pouze 7 dílů z 9. Nejedná se ovšem o škodolibé rozhodnutí tvůrců, ale důvod je veskrze rozumný. Zbylé dva díly 4. řady totiž mají mít filmovou délku (dohromady okolo 4 hodin), tudíž práce na nich vyžadují více času. Kromě toho bratři Dufferovi slíbili, že finálová část bude mít více digitálních triků než všechny díly 3. řady dohromady.facebook messenger stranger things02Nepřehlédněte

Facebook Messenger láká na čtvrtou řadu Stranger Things. Víte o těchto novinkách?

A kdy že se posledních dvou dílů 4. řady Stranger Things dočkáme? Už přibližně za měsíc, konkrétně 1. července. Dufferovi také potěšili fanoušky seriálu potvrzením 5. řady, která však už bude poslední. V ní se děj posune v čase dopředu, pravděpodobně o rok či rok a půl. Více detailů ale tvůrci nezveřejnili, neboť jejich myšlenky ještě nezačali zpracovávat do scénářové podoby. Čekání na poslední řadu nejspíše nebude krátké – premiéra se odhaduje na rok 2024.

Autor článku
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku