Facebook Messenger láká na čtvrtou řadu Stranger Things. Víte o těchto novinkách?

facebook messenger stranger things02
  • Aplikace Facebook Messenger dostane čas od času tematicky laděný update
  • Nyní připomíná příchod čtvrté sezony oblíbeného seriálu Stranger Things
  • Těšit se můžete na nové samolepky, pozadí chatu a také speciální efekty u videohovorů

Facebook Messenger se snaží jít s dobou a občas poukáže na něco zajímavého v kulturním dění. V minulosti zaujal speciálními aktualizacemi k příležitosti nových filmů ze ságy Star Wars, oslav čínského Nového roku nebo kalifornského hudebního festivalu Coachella. Nyní se dostává ke slovu aktualizace laděná do netflixovského seriálu Stranger Things.

Chatování ve stylu Stranger Things

Spolupráci s Netflixem na speciálním tematickém updatu oznámila Meta, společnosti vlastnící Facebook, již v listopadu loňského roku. Tehdy to bylo na počest čtvrtého výročí světového dne Stranger Things, který se s ohledem na zápletku seriálu slaví 6. listopadu. A protože máme jen pár dní před premiérou první části čtvrté řady, kterou budou moci diváci Netflixu zhlédnout od pátku 27. května 2022, hodí se nám novinky z této aktualizace právě teď.

Co si Facebook a Netflix pro uživatele připravili? K dispozici je celá řada nových samolepek s Eleven a dalšími postavami, na kterých se podílel designér Kyle Lambert, dále speciální tematické pozadí chatu, dvě zvukové emotikony věnované hláškám ze seriálu a nakonec ještě efekty při pořádání videohovorů. Kompletní výčet bonusů najdete níže:

  • Dvě nová soundmoji – obličej se zipem místo úst a červený maják, po jejichž odeslání se ozvou hlášky ze seriálu
  • Jedno nové pozadí chatu, které běžně zobrazuje světle modrý motiv se stromy a známou partou, ale po aktivaci tmavého režimu se vše obrátí vzhůru nohama a z modré barvy je rázem hororová červená
facebook messenger stranger things 01
Ukázka jednotlivých novinek v aktualizaci Facebook Messengeru
  • Sada šestnácti pohyblivých samolepek s nejznámějšími hláškami či scénami z prvních tří sezon Stranger Things, kde nechybí Demogorgon nebo obligátní „Bitchin’“
  • Efekt pro videohovor, kdy při obracení telefonu o 360° zároveň přecházíte mezi realitou a dimenzí „vzhůru nohama“

Oblíbený seriál se blíží do finále

Fanoušci Stranger Things se nových epizod dočkají po téměř třech letech. Tvůrci oblíbeného retro sci-fi přitom již v minulosti potvrdili, že víc jak pět sezon není v plánu. Rok 2022 se ponese ve znamení čtvrté řady. Jak bylo zmíněno, první várka pěti dílů má na Netflix dorazit tento pátek, zbytek 1. července.

Podle dosavadní praxe by poslední pátá série měla dorazit do roku 2025, čímž opus bratří Dufferů skončí. Dlužno však podotknout, že oba hlavní tvůrci nevyloučili případný spin-off, ale i další díla z univerza Stranger Things, jako třeba knihy, videohry či snad celovečerní film.

Autor článku
Jakub Fišer
Novinář, fanoušek moderních technologií, letních měsíců a asijského jídla. Mám rád filmy od Lynche, obrazy od Pollocka, french house a fotbalový klub Arsenal. Ve volném čase hraju na PlayStationu a chodím běhat.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku