Domů » Bleskovky » Counter-Strike si můžete (neoficiálně) zahrát i na Androidu

Counter-Strike si můžete (neoficiálně) zahrát i na Androidu

Counter-Strike je bezesporu jedna z nejlegendárnějších počítačových her všech dob, byť se vlastně jedná pouze o modifikaci hry Half-Life od Valve. I když je na její hraní nejpohodlnější standardní PC s myší a klávesnicí, programátor Alibek Omarev ji dokázal zprovoznit i na tabletu s Androidem. A o své dílo se podělil s ostatními.

counterstrike

Hra je postavena na Couter-Strike ve verzi 1.6 a vyžaduje kopii původní hry. Pokud jí disponujete, potřebujete k jejímu spuštění nainstalovat APK spouštěcího klienta a engine Xash3D, obojí společně s návodem k instalaci naleznete na těchto stránkách. Counter-Strike na Androidu bude obohacen o ovládací prvky na dotykové obrazovce, které lze navíc podle Omarev přizpůsobovat vlastním potřebám.


Matlání po displeji patrně nebude nejpohodlnější způsob ovládání, vhodnější bude spolehnout se na klávesnici a myš připojenou k tabletu. Counter-Strike na Androidu ale nemá být o maximálním zážitku ze hry, ale spíše demonstrace toho, „že to jde“.


Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
l0lz
Uživatel
l0lz

130€ tablet Lenovo MiiX 3 rozbeha aj oficialne CS:S aj CS:GO O_o

SLOVovca (neregistrovaný)
Anonym
SLOVovca (neregistrovaný)

Lenovo MiiX 3 má Androida ?
Lenovo MiiX 3 stojí 130éček ?

chmeldas
Uživatel
chmeldas

Ne, Miix 3 Android nemá.
Ano, 8″ verze stojí cca. 130€.

mino
Uživatel
mino

a budeš ho môcť hrať na dotykovom displeji?

l0lz
Uživatel
l0lz

Ano, staci si na steame nainstalovat touch gestures

mino
Uživatel
mino

CSko je v markete už dlho, ale pohodlné moc nieje.