Brzy se na pultech obchodů objeví první smartphony s ohebnými displeji, které však zatím budou určeny pro největší nadšence; v jejich masovém šíření bude bránit omezená dostupnost, vysoká cena, a také strach z nové technologie. Dosud například nikdo nezná skutečnou odolnost ohebných displejů, které nejsou z technologických důvodů chráněné odolnými skly.
Tenké, ohebné, odolné
Displej Samsungu Galaxy Fold a Huawei Mate X chrání plastový polymer, který může být náchylný na poškrábání, zvláště pak, když se v prvním případě mohou do mezery mezi oběma částmi displeje dostat nečistoty, a v druhém případě je displej vždy v kontaktu s vnějším světem. Tohoto nedostatku si je vědoma společnost Corning, která stojí za skly Gorilla Glass, a podle magazínu Wired chystá speciální odolné sklo, které je možné ohýbat.
Toto sklo má mít tloušťku pouze 0,1 mm a minimální ohýbací poloměr 3 – 5 mm, aniž by bylo nutné obětovat pevnost a trvanlivost. Méně to zatím vzhledem k fyzikálním zákonům být nemůže, podle šéfa Corningu bude navíc ve vývojovém centru upřednostňována vyšší odolnost, než rádius ohnutí. S ohebnými skly od Corningu tak patrně můžeme zatím počítat pouze u telefonů s displeji, které se ohýbají po vnější straně. Bohužel práce na vývoji se teprve rozbíhají, a k finálnímu produktu ještě vede dlouhá cesta, která může trvat i několik let.