Domů » Bleskovky » Coolpad Porto S míří na český trh. Seženete jej za méně než 3 000 Kč

Coolpad Porto S míří na český trh. Seženete jej za méně než 3 000 Kč

V České republice se právě začal prodávat nástupce modelu Porto (recenze) s přídomkem „S“, který nabízí čtyřjádrový procesor MediaTek (MT6735P, 64bit) s taktem 1 GHz, pětipalcový IPS displej s HD rozlišením (720 x 1280 px), 1 GB RAM a 8GB interní úložiště doplněné slotem na microSD kartu (max. 64 GB). Pro fotografování je připraven 8Mpx snímač s autofocusem, přisvětlovací diodou a možností nahrávat video ve Full HD rozlišení. Kapacita akumulátoru je 2000 mAh. Celkové rozměry telefonu jsou 143 x 72 x 7,6 mm, hmotnost je díky plastovému tělu příjemných 125 gramů.

Coolpad_Porto_S

Coolpad Porto S je rovněž vybaven obrazovým čipem Miravision, který má podle slov výrobce poskytovat jemnější a plynulejší pohyb obrazu a lepší barevné podání. Telefon podporuje rychlé datové přenosy přes LTE (pozor však na absenci pásma 900 MHz) a obsahuje hybridní dual SIM slot, který nabídne konfiguraci dvou SIM karet nebo jedné SIM a jedné microSD karty. LTE však funguje pouze na primární SIM, na sekundární lze využívat pouze GSM.

coolpad-porto-s-smartphone

Novinka je k dispozici v prodejnách mobilního operátora T-Mobile, během dubna bude dostupná také u vybraných prodejců elektroniky v bílé a černé barvě za doporučenou maloobchodní cenu 2 999 Kč včetně DPH.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

2 komentářů

  1. Martin Alexandr

    Hezkej stroj, jen jsem četl na oficiální stránce že umí natáčet jen HD video.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).