Domů » Bleskovky » Continuum 2.0: Microsoft ukázal novinky z příštího updatu Windows 10 Mobile na videu

Continuum 2.0: Microsoft ukázal novinky z příštího updatu Windows 10 Mobile na videu

Příští velká aktualizace Windows 10, která přijde patrně příští rok na jaře, má přinést velkou spoustu novinek především pro mobilní odnož systému. Microsoft leccos naznačil na partnerské konferenci Ignite a část novinek ukázal i v následujícím videu. Názorná ukázka ze zkrácené verze originálního videa začíná v čase 1:11.

The next evolution of Continuum for Windows 10 Mobile

Zatím se jedná pouze o návrh, finální podoba však od něj nemá být příliš vzdálená. Microsoft chce zcela smazat rozdíly mezi prostředím počítačových Windows 10 a mobilních Windows 10 v Continuu:

  • Centrum akcí bude mít stejné rozložení s přepínači rychlého nastavení vpravo dole
  • Nová oznámení budou vyskakovat standardně vlevo dole
  • Zástupce aplikací bude možné připínat na hlavní panel, po pravém kliku na ně se zobrazí kontextová nabídka
  • Aplikace budou běžet v okenním režimu, včetně možnosti zvětšování/zmenšování oken, minimalizování či přichytávání ke stranám
  • Nabídka Start bude konfigurovatelná a zcela nezávislá na smartphonu

Chystané novinky posunou režim Continuum o značný krok kupředu a smažou kus rozdílu mezi používání počítače a smartphonu. To však platí pouze za předpokladu, že smartphony dní příštích budou mít pořádný výkon, aby pokročilý multitasking „utáhly“, a Microsoft bude mít svůj obchod plný použitelných univerzálních aplikací.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
106 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments