Domů » Bleskovky » Clubhouse dorazil na Android. Cesta k němu je ale krkolomná

Clubhouse dorazil na Android. Cesta k němu je ale krkolomná

Aplikace oblíbené sociální sítě Clubhouse byla donedávna exkluzivní pouze pro platformu iOS, v noci na dnešek se však hnuly ledy. Po týdenním betatestu pro vyvolené se Clubhouse objevil v obchodě Google Play, odkud si jej mohou stáhnout majitelé zařízení s Androidem. Má to ale několik háčků.

clubhouse1
Ilustrační obrázek

Clubhouse dorazil na Android. Bohužel jen pro některé

Clubhouse pro Android je stále pouze betaverzí, a abyste si mohli aplikaci stáhnout, musíte splnit tři podmínky:

  • Mít pozvánku
  • Vlastnit telefon s Androidem 8.0 a novějším
  • Žít v USA (v příštích dnech bude aplikace dostupná i ve Velké Británii)

Ano, slyšíte správně, Clubhouse bude zpočátku dostupný pouze v anglicky mluvících zemích, ačkoliv překlad aplikace do jiných jazyků je jednou z priorit pro příští měsíce. Mezi ty ostatní patří například sledování témat, vytváření klubů, možnost přihlášení skrze Twitter nebo Instagram, přidání postranního panelu a platebního systému apod. Doufejme, že se vývojářům Clubhouse podaří aplikaci vyladit k maximální funkčnosti dříve, než její popularitu naplno využije konkurence.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentářů

  1. Hype dobrý vyznam menší než Ťikťak plný dětí pod dohledem Čínské státní bezpečnosti.

  2. Autori totalne prokaucovali sanci ziskat android users. Appka pro Android mela prijit okamzite, ne ted kdyz uz ma svuj clubhouse kazda vetsi socialni sit a po origo Clubhouse ani nestekne pes.

    • Ja myslim, ze prave tenhle pomaly postup rozsirovani s rouskou neceho nedostupneho je to, o co tvurcum jde (nebo treba jim o to nejde, ale vedlejsi efekt to takovy bude mit).

  3. Přes tunelBeara normálně neinstalujete i v ČR

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).