Domů » Články » Civiballs: Logická hra, ve které budete cestovat časem (recenze)

Civiballs: Logická hra, ve které budete cestovat časem (recenze)

Dopravování předmětů z jednoho bodu do druhého za pomoci fyziky a nejrůznějších nástrojů patří mezi oblíbená herní témata. Na tomto principu staví také nový titul Civiballs, který si dnes představíme.

V dnešním článku si představíme novou logickou hru Civiballs, která staví na celkem jednoduchém principu, přesto nabízí dlouhé hodiny zábavy. Musíte dostat různě barevné koule do příslušných misek. Při prvním spuštění zjistíte, že hrajete za mladého vědce, který rád cestuje časem. Postupně se vám otevírají další a další úrovně, přičemž první sada je zasazena do starověkého Říma. Dále narazíte na Vikingy a vaši cestu budou uzavírat Inkové. Každý svět má 20 levelů, takže o zábavu nebude nouze.

Civibals rozhodně není nijak originální hříčkou a podobných titulů pro jednotlivé mobilní platformy najdeme zpousty. Přesto má něco do sebe a díky hezké grafice a vyvážené hratelnosti stojí za to si o ní napsat.

Civiballs trailer

Začínáte poměrně z lehka. Jak jsem psal již na začátku, vaším úkolem je dostat barevné koule do barevných mís (červený do červené, zelený do zelené…). Postupně se ve hře se zvyšuje obtížnost a četnost překážek, přibývají ale také pomocné předměty, které zpestři hru (luk s šípy…). Ve hře máte také jakési šedé, neutrální koule, které pomáhají posunout nebo vymrštit požadovanou barevnou kouli. 

Hru lze propojit se sociálními sítěmi (Facebook, Twitter) a soutěžit s přáteli. Po grafické stránce Civibals vypadá poměrně zdařile, vše je hezky malované a příjemné na pohled. Hudební stránka je na tom také velice dobře. Hudba odpovídá dobovému prostředí a je celkem chytlavá. Výtku ale mám ke zvukovým efektům, které ve hře absolutně chybí (například zvuk spadnutí balonu na tvrdý povrch, vymrštění…).

Verze pro Android je sice zdarma, ale budete mít stále na očích reklamní banner. Je otázka, zda se vyplatí investovat do hry zhruba 20 Kč a zbavit se tak reklamního proužku. Hra má na Google Play hodnocení 4,3 a 4,5 na App Store. Verzi s reklamním proužkem si na Androidu stáhnete zdarma, v případě iOS si připravte 20 Kč a stejnou částku budete muset zaplatit i v případě verze pro BlackBerry. Pro Windows Phone Civibals zatím chybí.

Odkaz na Google Play Odkaz na App Store

Marek Smékal

Diskuze k článku

  1. Nový leda tak na phone OS.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).