Domů » Bleskovky » Čínský trh v prvním čtvrtletí: Smartphony dominují, domácí značky rostou

Čínský trh v prvním čtvrtletí: Smartphony dominují, domácí značky rostou

Na největším trhu s mobilními telefony se za první čtvrtletí tohoto roku prodalo 90,54 milionu zařízení. Trh rostl sekvenčně o 23,5 % a meziročně 34,8 %. Chytrých telefonů je z celkového počtu 75,28 milionu a meziročně tak rostly o úctyhodných 141,5 %. Tyto informace publikovala společnost Analysys International. Dále zveřejnila data o deseti největších výrobcích chytrých telefonů na čínském trhu. Je dobré sledovat tento prostor, jelikož s roustoucí životní úrovní obavatel nejlidnatější země světa, poroste i jejich „hlad“ po chytrých telefonech a vzhledem k velikosti bude do jisté míry určovat trendy. Zároveň se také mezi doposud neznámými značkami může skrývat budoucí globální hráč. 

David Podzimek

3 komentářů

  1. Podle mě, kdo jako první ohrozí Samsung, bude právě Huawei :-)

    • Pokud bude nadále kontroverzní společností jako doposud (na ZTE pravda nemá), tak nevím nevím. Na místním trhu možná, ale „na západ“ může být problém. Otázka je, na kolik je to bude trápit.

  2. Pod čím se skrývá Sony a spol ??? Asi jsou mimo hru jako všude…GO SAMSUNG GO…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).