Domů » Bleskovky » Čínská certifikace ukázala podivuhodnou variantu Galaxy S9 s duálním foťákem

Čínská certifikace ukázala podivuhodnou variantu Galaxy S9 s duálním foťákem

Samsung Galaxy S9 je bezesporu perfektně vybaveným smartphonem, avšak za svým větším bratříčkem s přídomkem Plus v některých oblastech zaostává. Nejvíce je to vidět u fotoaparátu, který má u Galaxy S9 pouze jednu čočku, zatímco u Galaxy S9+ má čočky dvě. Čínská certifikace TENAA nyní zachytila zvláštní zařízení s kódovým označením SM-G8850, které má proporce právě Galaxy S9, avšak podle zad byste příslušnost telefonu ke značce Samsung nehádali.

Certifikovaný telefon má nachlup stejné rozměry i výbavu jako Galaxy S9, tedy 5,8″ AMOLED displej s QuadHD+ rozlišením, čipset Qualcomm Snapdragon 845 a 3 000mAh baterii. Uvedeny jsou dvě paměťové verze, a to buď se 4 nebo 6 GB RAM. Jedinou zvláštností je tak duální fotoaprát, jehož čočky jsou po vzoru iPhone X umístěny pod sebou v levém horním rohu telefonu; čtečka otisků prstů pak zůstává nahoře uprostřed. Podle certifikace má dvojice fotoaparátů disponovat rozlišením 12 a 8 megapixelů. Telefon má pohánět operační systém Android 8.0 a má být nabízen v černé a modré barvě.

Zmenšenina Galaxy S9+ v těle Galaxy S9?

Otázkou tedy zůstává, co je toto zařízení vlastně zač. Zahraniční zdroje jej pojmenovaly Galaxy S9+ Mini, může se však jednat pouze o nějakou variantu Galaxy S9 určenou pro vybrané trhy.

Recenze Samsung Galaxy S9: evoluce dotažená k dokonalosti

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).