Domů » Bleskovky » Čína opět utahuje šrouby, tentokrát to odnesl Twitch

Čína opět utahuje šrouby, tentokrát to odnesl Twitch

Fungovat se svou službou v nejlidnatější zemi světa není žádný med. Své o tom ví například služby Facebook, Tiwtter, WhatsApp nebo Instagram, které jsou v Číně blokovány a nedá se k nim přistupovat jinak než skrze VPN. Novým přírůstkem na černou listinu je také videoslužba zaměřující se na hry Twitch, která po mimořádném nárůstu sledujících v posledních dnech neunikla očím cenzorů. Za zvýšenou sledovaností mohou nedávné Asijské hry, které zařadily do svého programu také videohry.

Rozhodnutí čínské státní televize CCTV nevysílat tyto zápasy katapultovalo Twitch mezi tři nejvíce stahované aplikace zdarma v pevninské Číně.  Není tedy divu, že se cenzoři rozhodli zasáhnout. Co ovšem překvapilo, je fakt, že cenzoři nebyli příliš důslední – zatímco některé části se mohou ke Twichi stále připojit, především sever a jih země má smůlu. Toto blokování je bohužel jen další kapitolou v historii blokování na čínském internetu.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
Subscribe
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments