Domů » Bleskovky » Chytré hodinky Moto 360 zřejmě nabídnou OLED displej, safírové sklíčko a bezdrátové dobíjení

Chytré hodinky Moto 360 zřejmě nabídnou OLED displej, safírové sklíčko a bezdrátové dobíjení

Chytré hodinky Moto 360 od Motoroly se ihned po představení těšily velmi vřelému přijetí, byť se o hardwarových parametrech příliš mnoho nevědělo. Podle zatím nepotvrzených spekulací hodinky nabídnout OLED displej s blíže nespecifikovaným rozlišením, který bude chránit safírové sklíčko.

Další zajímavou funkcí jednoho z prvních zařízení na platormě Android Wear by mělo být bezdrátové dobíjení a vzhledem k absenci jakéhokoliv konektoru to bude zřejmě jediná možnost, jak hodinky nabíjet. OLED displej by dával smysl z hlediska úspory energie (nulová spotřeba při zobrazení černé barvy) a Motorole by dovol využívat aktivní notifikace s minimálním dopadem na spotřebu baterie.

Hodinky Moto 360 by se ve světě měly začít prodávat v průběhu léta, cena zatím nebyla oznámena.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

16 komentářů

 1. Borec (neregistrovaný)

  To budou hateři Samsungu ječet u cenovky +10 tácků :)))

  • hlavně budou hateři samsungu ječet u amoled displeje. Na hodinkách je to ještě větší blbost než na telefonu

  • Tomáš Slavíček

   Naopak. Celý displej zůstane černý, svítit budou jen bílé ručičky. Naopak na hodinkách má Amoled smysl a bude vypadat dobře (kromě vypalování barev).

  • Velda (neregistrovaný)

   Tak ručičky jsou v pohybu, takže tam by nějak vypalování vadit nemělo, kromě toho by se měl rozsvítit jen když se na ně člověk díve.

   Spíš by mě zajímalo v jakém formátu uvedou rozlišení displeje :-D

  • A proto mají uživatelé vypálené displeje na gearech za tři měsíce používání?

  • Myslím, že displej jako L1520 je ideální na hodinky… dokonalé zobrazení na slunci

  • Knoxx (neregistrovaný)

   Co pořád s tím vypalováním máte? Když se to udělá dobře a kvalitně, tak k tomu nedochází.. jako důkaz tu máš spousty modelů telefonů, které na to netrpí. Zvlášť tak malý displej nemůže být problém vyrobit kvalitně..

  • Každý Amoled trpi vypalovanim, vlastnost.

  • Knoxx (neregistrovaný)

   A jak dlouho jim to trvá ? Mám Nokii N9 od začátku, což je nějaké 2 roky a displeji jsem rozhodně nic nespozoroval.. podle mě jste moc zaujatí..

  • Tony (neregistrovaný)

   Nemyslíš, že to je tým, že N9 už nikde nenájdeš v obchodoch aby si mohol porovnať?

  • Oslik (neregistrovaný)

   Mám tři mobily s AMOLEDem, nejstarší přes tři roky, nejmladší rok a půl. Žádné známky vypalování.

   Sám za sebe považuji vypalování za mýtus. Ale ano, připouštím, že někdo může mít smůlu…

  • Mýtus to není, je to realita.Zrejme to nevidíš nebo nechces videt.Napis me do SZ, vezmi sve telefony a muzeme se nekde sejit je zkouknout a vez, ze na 100% budou mit vypalena mista.Projde me opravami/rukami stovky telefonu, to by byla sakra nahoda, ze každý mel nejake vypaleni.

  • Nemusí se tu příliž polemizovat, protože já mám Huawei Watch taktéž s AMOLEDem a takhle to vypadá po 4 dnech :-)

   [odkaz]

 2. Uznávám, že Moto 360 vypadají ze všech těch „chytrých“ hodinek tak nějak nejlépe, ale pořád mají příliš mnoho nevýhod oproti normálním hodinkám: nevydrží na jednu baterii 3 roky, těžko se s nimi budu koupat (popravdě bych se s nimi bál vyjet i v létě na kole, asi se budou na slunci pěkně péct a jak budou reagovat s potem – kdo ví?), budou pravděpodobně zcela závislé na mobilním telefonu a nabíječce. Suma sumárum – vedle Google Glass další úplná zbytečnost.

 3. Ty hodinky vypadají opravdu pěkně, ale pro mně je TOP1 „Qualcomm TOQ“… Žádný Amoled, ale Miraisol, takže žádné vypalování, nižší spotřeba a lepší čitelnost na slunci…

  Jinak opravdu všechny Amoled displeje trpí vypalováním. Ale rozdíly tu jsou a to v rychlosti s jakou dochází k vypalování. Každý výrobce na to má svůj lék, obnovovací fq displeje, pohybující se hodiny, snížení jasu, atd. N9 třeba mám a tam opravdu žádné výrazné vypálení nepozoruji. A to je N9 stará už 3 roky. Prostě dobře vymyšlený a udělaný strojek. Navíc, u hodinek je důležitá taky jedna vlastnost a tou je čitelnost na slunci. A to u Amoled bohužel nehrozí.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).