Domů » Bleskovky » Chytré brýle Google Glass se pro plastického chirurga staly nepostradatelnou pomůckou

Chytré brýle Google Glass se pro plastického chirurga staly nepostradatelnou pomůckou

Po uvedení chytrých brýlí Google Glass by si jen málokdo pomyslel, že by mohlo někdy dojít k jejich nasazení v oboru plastické chirurgie. O to se nyní pokouší doktor Ramtin Kassir ordinující v americké metropoli New York. Podle jeho slov se investice 1500 USD (zhruba 30 000 Kč) vyplatila a téměř každý den pro Google Glass nachází nové situace, kde se dokáží skvěle uplatnit. Brýle pro něj nejsou jen drahou hračkou, ale mocným nástrojem, který mu dokáže ušetřit čas a nabízí nové možnosti.

 

Díky integrované kameře s nimi nahrává průběh operací, jejichž záznam slouží pro další konzultaci s pacientem, nebo jako skvělý učební materiál pro studující mediky. Dr. Kassir v rozhovoru pro NYPost dále prozradil, že jeho pacienti na Google Glass reagují většinou kladně a nejvíce se jim zamlouvá funkce bezdrátového přenášení obrazu, kdy mohou vidět výsledek jeho práce na obrazovce televizoru.

Další lékaři, kteří mají tu možnost používat Google Glass v praxi, v nich vidí též skvělého pomocníka, který si v budoucnu nepochybně najde pevné místo v každé ordinaci.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

Diskuze k článku

  1. sdf (neregistrovaný)

    To jsou zase jen PR kecy, nahravani a streamovani operaci funguje uz davno a zadne GG ktomu potreba nejsou. Me prostre pripada, ze google se stale snazi prijit na co ty GG poradne vyuzit.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).