Chytré brýle Google Glass se pro plastického chirurga staly nepostradatelnou pomůckou

Po uvedení chytrých brýlí Google Glass by si jen málokdo pomyslel, že by mohlo někdy dojít k jejich nasazení v oboru plastické chirurgie. O to se nyní pokouší doktor Ramtin Kassir ordinující v americké metropoli New York. Podle jeho slov se investice 1500 USD (zhruba 30 000 Kč) vyplatila a téměř každý den pro Google Glass nachází nové situace, kde se dokáží skvěle uplatnit. Brýle pro něj nejsou jen drahou hračkou, ale mocným nástrojem, který mu dokáže ušetřit čas a nabízí nové možnosti.

 

Díky integrované kameře s nimi nahrává průběh operací, jejichž záznam slouží pro další konzultaci s pacientem, nebo jako skvělý učební materiál pro studující mediky. Dr. Kassir v rozhovoru pro NYPost dále prozradil, že jeho pacienti na Google Glass reagují většinou kladně a nejvíce se jim zamlouvá funkce bezdrátového přenášení obrazu, kdy mohou vidět výsledek jeho práce na obrazovce televizoru.

Další lékaři, kteří mají tu možnost používat Google Glass v praxi, v nich vidí též skvělého pomocníka, který si v budoucnu nepochybně najde pevné místo v každé ordinaci.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

Jeden komentář

  1. sdf (neregistrovaný)

    To jsou zase jen PR kecy, nahravani a streamovani operaci funguje uz davno a zadne GG ktomu potreba nejsou. Me prostre pripada, ze google se stale snazi prijit na co ty GG poradne vyuzit.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *