Domů » Bleskovky » Chytré auto od T-Mobilu umí odesílat SOS zprávy, na podzim přibude podpora Wi-Fi

Chytré auto od T-Mobilu umí odesílat SOS zprávy, na podzim přibude podpora Wi-Fi

Služba Chytré auto od T-Mobilu (recenze) prošla vylepšením, v jehož rámci nyní nabízí dvě nové funkce: SOS tlačítko umožňující odeslat v případě nehody SMS na předem definovaný seznam příjemců a zobrazení až tří aut na mapě současně. Na podzim letošního roku dojde k dalšímu rozšíření služby – operátor spustí novou verzi Chytrého auta poskytující možnost vytvoření Wi-Fi hotspotu.

Uživatelé nově najdou v aplikaci SOS tlačítko s možností zadat až pět kontaktů na své vybrané blízké nebo přátele. V případě dopravní nehody lze pak stisknutím SOS tlačítka všem těmto lidem odeslat SMS zprávu v předem nadefinované podobě, a požádat tak o pomoc.

Chytré auto
Cena: zdarma

Adresáti této bezplatné zprávy získají současně informace o přesné poloze vozu odesílatele, a budou ji tak moci předat složkám integrovaného záchranného systému. Text SMS je možné libovolně upravovat.

  • SOS tlačítkem lze v případě nehody rozeslat krizovou SMS na své blízké
  • Rozšíření počtu vozů, které lze současně sledovat na mapě, z jednoho na tři
  • Na podzim operátor spustí variantu umožňující vytvoření Wi-Fi sítě v autě

Dalším vylepšením je rozšíření počtu vozů, které lze současně sledovat na mapě, z jednoho na tři. Toho mohou využívat třeba rodiny s více auty, jež tak lze mít současně pod kontrolou. Nové funkce mohou již nyní využívat majitelé přístrojů s operačním systémem Android, pro iOS zařízení budou zpřístupněny do konce tohoto týdne.

Chytré auto od T-Mobile: vše o vašem voze na displeji smartphonu (recenze)

Na podzim nová krabička s podporou Wi-Fi

Na podzim letošního roku projde Chytré auto ještě významnější změnou – rozšíří se o variantu umožňující vytvoření Wi-Fi hotspotu, po kterém řada uživatelů volala ihned po představení služby. Přesné informace (například velikost datového limitu či cena) zatím operátor neoznámil – dozvíme se je až s představením nové generace během podzimu.

Jiří Hrma

3 komentářů

  1. k cemu to vsechno kdyz to nejde vubec objednat :-)

    od brezna to s nim resm a proste to nejde. vyplnil jsem uz asi 5 x objednavku. 299 ma byt jednorazova castka a 24 x pak 175 kc. rekli mi ze ale musim dat ne 299 ale asi 1000 kc nakonec tak jsem se hadal a prd, neslo to..

  2. snad budou mit nejakou slevovou nabidku pro stavajici zakazniky

  3. T-M je naprosto marný, v září mi slíbili jednu sadu půjčit pro testování s vyhlídkou na osazení do firemní flotily, celej třetí kvartál jsem je urgoval, a v půlce února mě to přestalo bavit. Je to akorát banda neschopnejch ignorantskejch tlučhubů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).