Domů » Bleskovky » Chyba v iOS 12.1 umožňuje komukoliv získat přístup k vašim kontaktům

Chyba v iOS 12.1 umožňuje komukoliv získat přístup k vašim kontaktům

Apple nedávno vydal poněkud problematický update WatchOS 5.1, který znefunkčnil některé hodinky výrobce. Chyba se týkala především Apple Watch Series 4 a Apple byl nucen update stáhnout.

Recenze Apple Watch Series 4: parťák do každé situace

Nyní se ukazuje, že problematický je také nedávný update iOS 12.1. Nový problém odhalil Jose Rodriguez, který ve videu na YouTube demonstroval, jak lze zneužít Siri k vyzrazení kontaktních údajů.

Neopatrná Siri v iOS 12.1

iOS umožňuje využívat asistentku Siri přímo ze zamykací obrazovky. A to pochopitelně i bez odemčení. Pokud tedy požádáte Siri, aby vytočila nějaké číslo, bez námitek vám vyhoví. Následně lze bez problémů přepnout na FaceTime a skrze novou funkci skupinového hovoru se dostat k veškerým kontaktům.

iOS 12.1 allows bypass the passcode to see all contacts private information. Feature? Flaw?

Při snaze o přidání dalších kontaktů totiž iOS zobrazí kompletní telefonní seznam, přičemž problém se není dostat ani k podrobnostem o jednotlivých jménech. Stačí využít 3D Touch a vyvolat tak detailní nabídku u vybrané položky.

Jak se nyní můžete chránit?

Chyba sice vyžaduje fyzický přístup k telefonu, ale i tak může být poměrně nebezpečná – zejména tedy ve firemním prostředí. V současnosti je jedinou ochranou vypnout v nastavení možnost aktivace Siri na zamykací obrazovce (Nastavení -> Siri & hledání -> Povolit přístup při uzamčení). Lze však očekávat, že Apple v nejbližších dnech vydá bezpečnostní záplatu.

iPhone Xr: recenze

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.
Subscribe
Upozornit na
guest
25 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments