Domů » Bleskovky » Chtěl nový iPhone, tak prodal ledvinu. Málem při tom přišel o život

Chtěl nový iPhone, tak prodal ledvinu. Málem při tom přišel o život

Svého času teprve sedmnáctiletý Číňan Wang se kdysi rozhodl prodat svou ledvinu. Snažil se tak získat peníze na vysněný iPhone 4, prý aby před spolužáky ve škole vypadal dobře. Nyní je mu 24 let a této mladistvé nerozvážnosti nejspíše každý den lituje, nepodařený odběr ledviny ho totiž zdravotně poznamenal do konce života.

Za svou ledvinu dostal zhruba 3,200 amerických dolarů, tedy zhruba 72 tisíc korun. Nutno také dodat, že ze zdravotního hlediska je život s jednou ledivnou možný. Je zde však jeden velký háček: odebírání ledviny za účelem jejího prodeje na černém trhu je totiž mnohdy nedostatečně odborné, hrozí tedy řada zdravotních komplikací.

Operace se nepovedla, teď nemá mladík ledvinu žádnou

A právě zdravotní komplikace mladíka po několika dnech postihly. Nejspíše z důvodu nedostatečné dezinfekce při operaci se totiž do těla dostala infekce. Lékaři pak neměli žádnou jinou možnost, než odebrat i druhou ledvinu.

Celá akce se nevyplatila ani finančně: náklady na Wangovu léčbu totiž dostaly jeho rodinu do finančních problémů. Navíc teď musí docházet na hemodialýzu, při které je uměle nahrazena funkce ledvin (tedy čištění krve a zbavování těla přebytečné vody). Jen pro představu: znamená to zhruba 15 hodin týdně strávených v nemocnici po zbytek mladíkova života.

Alex Mensatoris

Externí redaktor SMARTmania.cz, kterého baví moderní technologie a marketing. Toho času student vysoké školy.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Zorro
Anonym
Zorro

3..2..1…

uni
Uživatel
uni

Asi se redakční systém porouchal a začal cyklovat roku staré články…

M.K.
Anonym
M.K.

Opakování matka moudrosti, zrovna pro tebe to budiž varováním. Ty seš další adept, který by mohl udělat nějakou nerozvážnost, abys ziskal svůj vysněný iPhone?

htcjirka
Uživatel
htcjirka

Uni, zrovna pro tebe je článek přínosem i přes jeho stáří. Zároveň je pro tebe varováním.

mas0n
Anonym
mas0n

Uni, ty opravdu nechapes, ze ten clanek je tu jen kvuli tobe? Aby te varoval, ze prodej organu neni dobrou cestou k vysnenemu jablicku?

Martin Fabiánek
Uživatel
Martin Fabiánek

Pro uniho ještě kontakt na odběratele ledviny, ale když zaplatí letenku do Číny a zpátky, tak mu na iPhone nezbyde. Nebo si koupí letenku jen tam……

htcjirka
Uživatel
htcjirka

Úplně jedno jak je článek starý, je dobré si připomenout co jsou prostě jablečnáci, bezmozci, zcela jim chybí rozum. Pak tu nemáme číst bludy od Uniho, PetrCBR, JP23, Lukass71.

zlychlapec
Uživatel
zlychlapec

:D Ty sám tady dlouhodobě dokazuješ, co jsi zač :D Doporučuju, abys udělil sám sobě ban za nadávání ostatním uživatelům, ty bezmozku :D Get a life, loser.

Olik
Uživatel
Olik

Jirko kolik ti je ? Počítám že už okolo 35-40, ne ? Buzeruješ tady lidi už od WM éry.
Ty seš fakt nejsmutnější člověk na českém netu, hned po Kateřině Kristelové :D Fakt máš tolik času tady brečet u každého článku ?

htcjirka
Uživatel
htcjirka

Mám spousty času a i úsměv na tváři, takže smutný těžko. :-)

Marek1
Anonym
Marek1

Jirko, používal jsem Windows 10 mobile a doufám, že v budoucnu bude nějaké mobilní Windows zařízení, které budu používat. Nicméně jelikož nemusím Android, tak jsem šâhnul po Iphone a zatím si nijak nestezuji. Nemyslím si, že jsem bezmozek nebo iOvce.
Psal jsem to v minulosti a píšu to pořád, ať si každý používá zařízení, které mu vyhovuje, ale ať nehaní ostatní platformy. Každému vyhovuje něco jiného. U mě mi z principu vadila politika Google, proto jijich služby nebo aplikace nepoužívám, kromě YouTube (skrze prohlížeč) kde není alternativa.
Možná by bylo vhodné se nad sebou zamyslet.

htcjirka
Uživatel
htcjirka

Tak ja na androidu pouzivam jen Goole play pro aplikace, jinak nic, gmail, disk a dalsi sluzby mam odinstalovane, ne pouze deaktivovane. Pouzivam veskere veci a synchro od Microsoftu. iOS jsem zkousel take a fakt fest omezuje + detskost systemu, to opravdu ne.

esaras
Uživatel
esaras

htcjirka: v čem tě ios omezuje? pobav mě. (jo a pokud by tě napadlo mi říkat iovce atp., tak jsem aktivně používal všechny systémy co kdy vyšly od win na pocket PC přes symbian až po jabko a tím aktivně používal myslím né 5 minut u stojanu, ale že jsem ty přistroje vlastnil. Pro řadu z těch platforem jsem i vyvíjel.)

xzeit
Uživatel
xzeit

To je fakt demence, nepochopitelné.

Kremlobot
Anonym
Kremlobot

Být jablíčkář je prostě životní styl, sami to říkají.

PetrN
Anonym
PetrN

Třeba to není pouze životní „styl“ ale přímo „diagnóza“ :)

Milan
Anonym
Milan

Prodal ledvinu…a mozek již dříve.

zlychlapec
Uživatel
zlychlapec

Za ten koupil Microsoft Zune :D Ono jako je s obdivem, že si za to koupil alespoň ten iPhone :D Spousta lidí by to naházela do beden :D

marastudna 50
Uživatel
marastudna 50

Xzeit to vyjádřil přesně!!!

lofwyr
Uživatel
lofwyr

To je něco jako htcjirka :-D Ten svého času kvůli Lumii prodal půl mozku :-D

lukass71
Uživatel
lukass71

Chudak kupec.