S Chromebooky Pixel je konec, Google nástupce nechystá

Společnost Google loni představila své vlastní referenční smartphony Pixel, nejednalo však se o první zařízení amerického giganta s tímto jménem. Už v roce 2013 nesl jméno Pixel high-endový Chromebook (více informací), který se navíc o dva roky později dočkal nástupce. Třetího pokračovatele rodu se ale nedočkáme.Nepřehlédněte

Chromebook Pixel od Google přichází v druhé generaci: Nabijete jej přes jeden ze dvou USB typu C

Tuto informaci potvrdil sám viceprezident Googlu Rich Osterloch v interview s médii v rámci veletrhu MWC. Google podle jeho slov nechystá nový Chromebook, ani žádný jiný notebook vlastní značky. Osterloch také potvrdil, že Google neplánuje znovu naskladnit poslední Pixel Chromebook z roku 2015, který se vyprodal loni v srpnu.

Viceprezident Googlu nicméně ubezpečil média, že Chrome OS je obrovská iniciativa, a rozhodně z ní nehodlá ustupovat. Zájemci se však budou muset porozhlédnout po zařízení jiných značek.

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku