K vybraným smartphonům Xiaomi dárek zdarma

Domů » Bleskovky » Chrome dostane nové tlačítko. Dovolí ovládat přehrávání videa

Chrome dostane nové tlačítko. Dovolí ovládat přehrávání videa

Znáte to. Máte v internetovém prohlížeči otevřených několik webových stránek a najednou vám některá z nich začne přehrávat audio/video. Pro tyto případy Google připravuje novou funkci, která se jmenuje Global Media Controls (GMC).

Chrome dostane nové tlačítko. Dovolí ovládat přehrávání videa

Tuto funkci bude reprezentovat nové tlačítko napravo od adresního řádku, kliknutí na něj vyvolá okno, které odhalí veškerá přehrávaná média s možností jejich pozastavení či opětovného spuštění, u playlistů dokonce půjde přeskočit na následující/přecházející skladbu.

Nová vlastnost je zatím dostupná v Google Chrome v poslední Canary verzi (77), její aktivace probíhá skrze chrome://flags/#global-media-controls (stačí zadat do adresního řádku). Vyzkoušet si ji můžete ve Windows, macOS a na Linuxu, v budoucnu se patrně dočkají i uživatelé Chrome OS.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *