Domů » Bleskovky » Chrome dostane nové tlačítko. Dovolí ovládat přehrávání videa

Chrome dostane nové tlačítko. Dovolí ovládat přehrávání videa

Znáte to. Máte v internetovém prohlížeči otevřených několik webových stránek a najednou vám některá z nich začne přehrávat audio/video. Pro tyto případy Google připravuje novou funkci, která se jmenuje Global Media Controls (GMC).

Chrome dostane nové tlačítko. Dovolí ovládat přehrávání videa

Tuto funkci bude reprezentovat nové tlačítko napravo od adresního řádku, kliknutí na něj vyvolá okno, které odhalí veškerá přehrávaná média s možností jejich pozastavení či opětovného spuštění, u playlistů dokonce půjde přeskočit na následující/přecházející skladbu.


Nová vlastnost je zatím dostupná v Google Chrome v poslední Canary verzi (77), její aktivace probíhá skrze chrome://flags/#global-media-controls (stačí zadat do adresního řádku). Vyzkoušet si ji můžete ve Windows, macOS a na Linuxu, v budoucnu se patrně dočkají i uživatelé Chrome OS.

Stylový fitness náramek Honor Band 5

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napsat komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze. Pokud nechcete neustále vyplňovat pole Jméno a E-mail (nezveřejňuje se), doporučujeme se zaregistrovat. Vyžadované informace jsou označeny *