Domů » Bleskovky » ČHMÚ chystá vlastní aplikaci pro sledování počasí. Bude přesnější než Norové (oživeno)

ČHMÚ chystá vlastní aplikaci pro sledování počasí. Bude přesnější než Norové (oživeno)

Aplikací, které sledují předpovědi počasí, je skutečně nespočet. Jen málokterá si ovšem v našich luzích a hájích vysloužila takovou pověst jako norská předpověď Yr.no. Až doposud jí konkurovala česká aplikace Aladin, která si bere data přímo od Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Podle jejího ředitele Marka Riedera, který poskytl rozhovor serveru iDnes.cz, ale nyní ČHMÚ chystá vlastní aplikaci pro Android a iOS.

Máme informace podrobnější a přesnější než Norové. Proč je tedy neposkytnout veřejnosti?“ okomentoval Rieder důvody, které vedly ČHMÚ k tomu, aby do světa vypustil vlastní aplikaci. Podle jeho slov sbírá Ústav spoustu dat, které nijak nereprezentoval navenek.


Aktualizováno 2. května: aplikace už je dostupná na Google Play

Majitelé zařízení s Androidem už si mohou novou aplikaci ČHMÚ zdarma stáhnout z Google Play. Kromě klasické verze je k dispozici také varianta Plus, která je rovněž bezplatná, ale poskytuje ještě přesnější data, která sbírá z jednotlivým meteostanic v České republice. Určena je především pokročilým uživatelům, kteří díky tomu získají přístup k velice přesným údajům o počasí. Pro běžné uživatele zcela postačuje základní verze aplikace.

ČHMÚ
ČHMÚ
Autor: OKsystem
Cena: zdarma
  • ČHMÚ Screenshot
  • ČHMÚ Screenshot
  • ČHMÚ Screenshot
  • ČHMÚ Screenshot
  • ČHMÚ Screenshot
  • ČHMÚ Screenshot
  • ČHMÚ Screenshot
ČHMÚ+
ČHMÚ+
Autor: OKsystem
Cena: zdarma

Aladin o data nepřijde, ČHMÚ ale vlastní aplikace chyběla

ČHMÚ proto chystá spustit rovnou dvě aplikace, které se budou lišit mírou informací, které uživatelům poskytnou. Aplikace jako Aladin či iRadar budou mít samozřejmě i nadále přístup k datům ČHMÚ, nicméně nyní bude na trhu navíc i oficiální aplikace této instituce.

Aplikace ČHMÚ a ČHMÚ Plus se chystají na světlo světa v několika následujících dnech pro systém Android, uživatelé iOS si budou muset ještě tři měsíce počkat. Vývoj aplikací stál okolo sedmi milionů korun a rozhodně to neznamená, že Ústav bude těmito aplikacemi končit – podle Riedera by do budoucna mohla přibýt také aplikace ČHMÚ Sport zaměřená na počasí pro sportovce nebo se také chystá spolupráce s vývojáři z aplikace Windy.com, o které jsme také psali.


Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Sparrow86
Uživatel
Sparrow86

A madam Honsová nebude mít co žrát.

jelimanekZpralesa
Anonym
jelimanekZpralesa

pí.Honsová bude mezi prvníma, kteří si tu aplikaci nainstalují a možná už konečně ty předpovědi budou správné :D

Karle
Uživatel
Karle

To slibují už pěkně dlouho, těch pár dní taky může být pár set dní.

bovaj
Uživatel
bovaj

A možná bude i konečně předpověď pro Moravu a Slezsko. Ne jak to doposud ČHMÚ doposud udává.