Domů » Bleskovky » V Chevroletu se vám telefon v létě neupeče, bude mít svou vlastní klimatizaci

V Chevroletu se vám telefon v létě neupeče, bude mít svou vlastní klimatizaci

S příchodem bezdrátového nabíjení se nabíjení v autě stalo pohodlnějším, neboť už i zde výrobci instalují přihrádku, do které stačí telefon položit, a ten se sám začne nabíjet. Při nabíjení však často dochází k zahřívání telefonu a v kombinaci s navigací, streamováním hudby přes internet a horkým počasím se telefony nezřídka samy vypnou, aby nedošlo k jejich poškození.

 

Americká automobilka Chevrolet se na tento nešvar zaměřila a přišla s jednoduchým řešením – přihrádka pro telefon bude mít svůj vlastní přívod studeného vzduchu, který by měl pomoci udržovat teplotu zařízení v únosných mezích. Jedná se tedy v podstatě o další výdech klimatizace. Pokud však nebude klimatizace zapnutá, nepoběží ani chlazení telefonu.

Chevrolet Active Phone Cooling: In-car air conditioning for your smartphone.

Systém, který výrobce nazývá Active Phone Cooling (Aktivní chlazení telefonu), by se měl dostat do modelů Impala, Malibu, Volt a Cruze, které přijdou na trh příští rok. Zda je chlazení opravdu tak účinné, aby výrazně pomohlo se snižováním teplity telefonů se tedy dozvíme z prvních testů v průběhu příštího roku.

David Preiss

3 komentářů

  1. lerion (neregistrovaný)

    Skvělé, BMW přihrádku na telefon klimatizuje už roky…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).