V Chevroletu se vám telefon v létě neupeče, bude mít svou vlastní klimatizaci

S příchodem bezdrátového nabíjení se nabíjení v autě stalo pohodlnějším, neboť už i zde výrobci instalují přihrádku, do které stačí telefon položit, a ten se sám začne nabíjet. Při nabíjení však často dochází k zahřívání telefonu a v kombinaci s navigací, streamováním hudby přes internet a horkým počasím se telefony nezřídka samy vypnou, aby nedošlo k jejich poškození.

 

Americká automobilka Chevrolet se na tento nešvar zaměřila a přišla s jednoduchým řešením – přihrádka pro telefon bude mít svůj vlastní přívod studeného vzduchu, který by měl pomoci udržovat teplotu zařízení v únosných mezích. Jedná se tedy v podstatě o další výdech klimatizace. Pokud však nebude klimatizace zapnutá, nepoběží ani chlazení telefonu.

Systém, který výrobce nazývá Active Phone Cooling (Aktivní chlazení telefonu), by se měl dostat do modelů Impala, Malibu, Volt a Cruze, které přijdou na trh příští rok. Zda je chlazení opravdu tak účinné, aby výrazně pomohlo se snižováním teplity telefonů se tedy dozvíme z prvních testů v průběhu příštího roku.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.

3 komentáře

  1. lerion (neregistrovaný)

    Skvělé, BMW přihrádku na telefon klimatizuje už roky…

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *