Domů » Bleskovky » Chcete se zbavit závislosti na smartphonu? Tohle zařízení vám pomůže

Chcete se zbavit závislosti na smartphonu? Tohle zařízení vám pomůže

Závislost není žádná legrace, ať už jde o cigarety nebo o alkohol. Závislost na moderních technologiích je poslední dobou hodně diskutovaná – není se co divit, lidí civících neustále do obrazovky přibývá. Omezit tento zlozvyk není jednoduché, proto přichází na trh pomůcka s názvem „Substitute Phone“.

Za jeho vznikem stojí vídeňský designér Klemens Schillinger. Princip fungování Substitute Phone je jednoduchý a inspiruje se u závislosti na nikotinu – snaží se zaměstnat vaše ruce, aniž by vám dodal potřebnou drogu. „Stále častěji se stává, že lidé kontrolují své telefony, aniž by očekávali nějaký konkrétní hovor nebo zprávu,“ řekl Schillinger pro Dezeen.

Zařízení vyrobené z černého plastu simuluje různé druhy zoomování a swypování, ke kterému slouží kamenné kuličky. Pokud budete u sebe nosit všech pět druhů, můžete simulovat všechna běžná gesta. Podle Schillingera zařízení pomáhá lidem bojovat s odvykáním. „Nejsou zde žádné digitální prvky,“ dodává Schillinger, který se svými designy snaží udělat náš život více „analogový“.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

4 komentářů

  1. Tak určitou závislost pozoruji, smartphone beru jako součást svého života ale není to nikterak zlé.
    Tohle vypadá zajímavě ale nedávám tomu příliš velké šance na prosazení.
    Mám to tak že přes den v práci u sebe mám až na vyjímky firemní telefon bez přístupu na net a virtuálnímu světu, se věnují po práci až doma

  2. Super nápad, nosit všech pět najednou u sebe! Designér to má prostě vychytané do detailu, tak proč ho nepodpořit hned pětkrát ;)

  3. Tak to potom pán Bůh s tebou ????????

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).