Domů » Bleskovky » Chcete restartovat nový iPhone? Dejte si pozor na nový „prstoklad“

Chcete restartovat nový iPhone? Dejte si pozor na nový „prstoklad“

Občas se stane, že i nejmodernější technika prostě zamrzne. Dříve stačilo vyndat baterii a bylo po problému, jenže dnes má většina smartphonů baterii uživatelsky nevyjmutelnou, takže je třeba pro tvrdý restart použít kombinaci tlačítek. Apple se s uvedením nových iPhonů rozhodl, že svou tradiční kombinaci nahradí jinou.

Dosavadní kombinace držení vypínacího tlačítka a hlasitosti dolů po dobu deseti vteřin spustí novou vymoženost – nouzový SOS režim. Nová kombinace tlačítek pro tvrdý restart se skládá ze tří kroků:

  • rychle zmáčknout tlačítko hlasitost nahoru
  • rychle zmáčknout tlačítko hlasitost dolů
  • zmáčknout a podržet vypínací tlačítko, dokud se neobjeví logo Apple

Vypnout telefon standardní metodou, tzn. podržením vypínacího tlačítka, funguje stále stejně. Novinkou v iOS 11 je také tlačítko v nastavení, které můžete rovněž použít pro vypnutí telefonu.

iPhone 8 v testu odolnosti: jak odolá škrábancům, ohni a ohybu?

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

3 komentářů

  1. Vypnul jsem si SOS režim a jde mi to restartovat úplně stejně, jako dřív…

  2. Další zavádějící titulek: „Chcete restartovat nový iPhone? Dejte si pozor na nový “prstoklad”. Na co si máme dávat pozor? Na to, že se něco dělá jinak? Aniž bych se chtěl pouštět do sémantiky slova „pozor“, z titulku rozhodně vyplývá, že hrozí u nových iPhone nebezpečí (na které je třeba dávat si pozor). Daleko lepší by bylo uvést těch pár vět autora „Apple u nových modelů zavedl nový prstoklad“ či něco v tomto smyslu.

    • Titulek byl zamerne prizpusoben inteligenci jeho uzivatelu, ktera staci maximalne na hratky s hovinkem:)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).