Chcete Jailbreak? Pangu vydali nástroj pro iOS 9.1, funguje na Macu i Windows

V minulosti byl jailbreak iPhonů a iPadů velmi často využíván, ale s tím, jak se systém iOS postupně učil nové funkce, zájem o něj mezi uživateli opadl. Přesto vývoj jailbreaku pro novější verze iOS neustává a tým Pangu dnes vydal untethered jailbreak pro iOS 9.1, avšak pouze pro zařízení se 64bitovým procesorem. U 32bitových zařízení nástroj provede jailbreak jen do iOS verze 9.0.

Apple již na svá zařízení oficiálně uvolnil novější verzi iOS 9.2, na který jailbreak nefunguje, jelikož chyba, která se využívá u verze 9.1, zde byla opravena. A na dveře nám klepe iOS 9.3. Nástroj od Pangu ve verzi 1.3 je k dispozici jak pro Windows, tak i OS X. Brzy by se měl jailbreak objevit také pro Apple TV.

Další informace a odkaz pro stažení nástroje najdete na oficiální stránce. Mějte ale na paměti, že vše provádíte na vlastní nebezpečí a SMARTmania.cz ani autor článku nenesou žádnou odpovědnost za případné škody, které mohou vzniknout. Nezapomeňte si také před provedením jailbreaku zazálohovat svá data.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

4 komentáře

 1. Marek Novák (neregistrovaný)

  Jailbreak má vždy význam a nijak to nesnižuje jeho význam… IOS má plno chyb a nedodělků, jako každý OS. No a napsat takovou blbost, že provedením jailbreaku ztrácíte záruku může napsat jen opravdový neználek. A to jsme prosím na webu věnovanému převážně mobilním telefonům! Bohužel dnešní znaloti mladých pisálků dosahují až na výjimky „kvalit“ Aha, Blesku či jiných odpadů.

  • chmeldas

   JB je nedovoleným zásahem do zařízení a bude záležet jen na vyjádření servisu.

   • Petr (neregistrovaný)

    a toto je co za blbost??? pokud vím stačí obnovit v itunes izařízení a servis pozná akorát jaké je venku počasí a ne že tam byl jailbreak!!!!

  • Každý OS má svoje – a provedením Jaibreaku je neodstraníte, a ještě můžete způsobit problémy mnohem větší.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *