TOPlist

Chcete být speakerem? DevFest.cz nabízí místo i náhled pod pokličku témat

devfest 2019

Osmý ročník českého DevFestu již klepe na dveře. Co si pro nás tedy organizátoři, nadšenci z řad komunity GUG.cz, letos připravili?

Organizace letošního DevFestu začala vlastně už loni – v prosinci, protože jsme nic nechtěli nechat náhodě,” říká produkční Bára. „Tématická hra je oblíbenou součástí naší vývojářské konference, takže dnes vlastně odkrýváme karty,“ dodává.

Chcete být u toho? A co se na akci dívat z pódia?

Speakeři a speakerky však ještě známi nejsou. „Od 17. června má každý, včetně široké veřejnosti, možnost nabídnout nám zajímavou přednášku o technologiích, vývoji či trendech v IT. Na oplátku nabízíme možnost stanout na pódiu před stovkami účastníků po boku velkých a zvučných jmen, “ láká hlavní organizátor letošního ročníku Daniel Macho.

Neváhejte ale dlouho, protože příležitost nebude trvat věčně. „Formulář se uzavře 16.8. Poté ho začnou Peter s Ondřejem (pozn.: garanti speakerů) vyhodnocovat a vybírat ta nejzajímavější témata”, vzkazuje dále a jedním dechem dodává, že i letos připravují organizátoři speciální Women Techmakers track.

devfest 2019 2

Jména vybraných speakerů a speakerek pak budou organizátoři oznamovat v průběhu srpna a září. Formulář naleznete zde.

DevFest.cz tu bude i za padesát let :-)

„Nejprve tu byli alchymisté z období vlády Rudolfa II. Poté se objevila Hvězdná brána a na zemi přišli zástupci jiných civilizací. Také tu byla umělá inteligence, která se několikrát zbláznila, vyvinula a nakonec musela být zničena. Čímž jsme se vrátili tak trochu do středověku, který tu byl loni”, popisuje Daniel sled témat minulých ročníků českého DevFestu.

„Nás v GUGu baví si hrát, dělat věci trochu jinak. A tak i na takové akci, jako je vývojářská konference, vybíráme každoročně nějaké téma – propojujeme konferenci, účastníky a partnery tematickou hrou a dáváme tomu nový rozměr. V posledních dvou ročnících jsem se o tuto hru a téma staral převážně já. Minulý rok jsem ale udělal jeden maličký fail a na vlastní oči jsem se přesvědčil, jak drobná chybička může nabourat úplně vše. Letos jsem předal štafetu, protože bych toho jinak měl na práci moc a sotva by se mi povedlo vše provést tak, jak si to představuji. S novým garantem gamifikace, Petrem, jsem ale v těsném kontaktu a téma s hrou intenzivně řešíme.” dodává.

devfest 2019 3

Letos nás prý organizátoři vezmou trochu do budoucnosti. Ne příliš daleko, zhruba o takových padesát let. Jak asi takový svět bude vypadat? Bude to svět po apokalypse? Nebo to bude svět plný technologií, prosklených budov, megakorporací a neonů či hologramů? Nebo to snad bude kombinace obojího?

Zkusme se zamyslet nad tím, co se děje dnes a co se možná bude dít v následujících letech. Nyní tady máme jakýsi náznak obchodní války mezi mocnostmi. V posledních letech nás také sužují letní vedra a sucho. A už celé desetiletí se snažíme volat kamsi do vesmíru doufajíc v nějakou odpověď. A co když to všechno bude mít nějaký dopad? Větší, než jaký si teď připouštíme? Co když se obchodní válka zvrtne, dojde k blokádám a stane se z toho válka o zdroje? Čím dál větší horko a sucho zapříčiní nedostatek vody, který ještě prohloubí ona válka? Co když naše volání do vesmíru konečně někdo vyslyší? A co když se všechny tyhle náhody sejdou v nesprávnou dobu na jednom místě? Co z toho může vzejít jiného než skvělé téma na CeloDevFestovou hru?” říká s potutelným úsměvem na rtu Daniel.

Letošní téma si tedy bude pohrávat s prvky cyberpunku, post-apo a space sci-fi. Zní to jako zajímavý mix témat, kde si každý přijde na své. Petr, letošní garant gamifikace, byl dobře proškolen a z chyb tématických her dostatečně poučen, můžeme se tedy těšit na propracovaný příběh i herní systém.

A co když nejsem vývojář?

Konference v názvu nese zkratku Dev, neboli Developers. To znamená, že se na konferenci dozvíte něco o tom, jak se v současnosti vyvíjí to nejaktuálnější. Je tu ale také druhá část názvu – Fest, tedy že konference má i festivalovou část. Každý, kdo se zajímá o moderní technologie, si tím pádem své téma určitě najde.

‚Jsou věci, které prostě není možné řešit tak moc dopředu, jak jsme začali akci organizovat. Měli jsme tak ale dostatek prostoru pro to, ujasnit si, co vlastně chceme. A můžeme vám slíbit, že se rozhodně máte na co těšit, i v případě, že nejste vývojář. DevFest.cz je prostě o technologiích a také o zábavě,” slibuje Daniel.

Tak snad nezbývá, než organizátorům popřát hodně štěstí, ať se dílo vydaří. Lístky jsou už v prodeji a prý se prodávají překvapivě dobře vzhledem k tomu, že dosud nebylo oznámeno téma konference, ba ani jediné jméno speakera. Takže pokud byste se rádi zúčastnili, utíkejte na web devfest.cz a chytněte si svou vstupenku, dokud jsou ceny příznivé.

Autor článku Redakce
Redakce
Redakční profil SMARTmania.cz. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se nám na e-mail [email protected].

Kapitoly článku