Domů » Bleskovky » Chainfire končí s rootováním. Vývoj SuperSU převezme jiný tým

Chainfire končí s rootováním. Vývoj SuperSU převezme jiný tým

Kde jsou ty časy, kdy se rootovaly zařízení jedno za druhým a neustále se zkoušely nové ROMky. Pokud i vy patříte do této generace, pak vám jistě nemohlo uniknout jméno Chainfire a nástroj SuperSU. Oba názvy jsou známy především ze světa rootování a všemožných úprav systémů. Chainfire – uživatel stojící za nástrojem SuperSU, však nyní oznámil odchod od aktivního vývoje. Ten nyní převezme jiný tým.

Chainfire se o vývoj staral dlouhých 5 let a komunita mu jistě může být více než jen vděčná. Nyní je nástroj v rukou čínské společnosti CCMT, a to už celé dva roky, během nichž probíhaly procesy prodeje. Celou dobu však byl nad vývojem vykonáván dohled. Ten se podle Chainfire ubírá jen správným směrem a uživatelé se tak o budoucnost nástroje vůbec nemusejí obávat.

Lukáš Čambala

Student ekonomické fakulty žijící převážně v Brně. Milovník filmů, kvalitních soundtracků, ICT a značky Apple.

Diskuze k článku

  1. K té poslední větě – No to jistě ne ???? Číňaňi už připravují backdoory …

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).