Česká aplikace Filmová místa vám prozradí, kde se natáčely filmy a seriály

Web FilmovaMista.cz bude spousta z vás znát, a pro ty co o něm slyší poprvé – jedná se o český projekt, který už téměř sedm let mapuje filmová místa – lokality, které můžete spatřit v českých filmech a seriálech. S tvorbou databáze může autorům pomoci každý registrovaný uživatel, stačí pouze nalézt odpovídající lokaci, která byla použita v záběru, následně k ní doplnit informace a pořídit snímek z filmu samotného. Každé místo má přesně uloženou GPS souřadnici, aby se případní zájemci mohli vydat tam, kde filmové kamery pořizovaly záběry.

 

Právě z tohoto důvodu vznikla mobilní aplikace Filmová místa.cz, která je zdarma dostupná pro Android a iOS. Autoři na ní neustále pracují a přidávají nové funkce. Pokud jste fanoušky filmu, určitě aplikaci vyzkoušejte; možná budete překvapení, kolik filmů vznikalo právě ve vašem okolí. Filmová databáze je poměrně rozsáhlá a najdete v ní přes 12 000 míst a další přibývají rychlým tempem.

- -

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *
Sahifa tracking pixel