Domů » Články » Cenami ověnčená hra, měření v rozšířené realitě a další zajímavé aplikace a hry zdarma

Cenami ověnčená hra, měření v rozšířené realitě a další zajímavé aplikace a hry zdarma

Ani dnes nepřijdete o pravidelný přehled aplikací a her, které si je možné stáhnout zdarma. Všechny zde uvedené tituly jsou běžně placené, ale vývojáři je uvolnili na krátkou dobu bezplatně. Doba dostupnosti bohužel není v naší gesci, a proto nijak nemůžeme garantovat její délku.

Když vás tedy nějaká položka pro iOS či Android zaujme, se stažením rozhodně neváhejte. Aplikace zůstanou ve vaší knihovně i po odinstalaci, takže lze stahovat i „do zásoby“.

iOS

Splashtop Wired XDisplay HD

Poměrně známá služba Splashtop umožňuje proměnit obrazovku vašeho iPadu v sekundární obrazovku vašeho počítače. Aplikace je nyní zcela zdarma a funguje s macOS i Windows.

Po nainstalování aplikace musíte ještě stáhnout program na váš počítač a spustit ho. Následně USB kabelem připojíte iPad k počítači a vše by mělo začít fungovat. V některých případech může být nutné, aby měl váš počítač alespoň jeden volný video výstup.

Aplikace podporuje až Full HD výstup při 60 FPS, takže by skutečně neměl být problém iPad používat jako plnohodnotný monitor. Samozřejmě se budete muset smířit s trochu menší úhlopříčkou, ale na většinu doplňkových činností to bude stačit.

Aplikace funguje od Windows 7 výše a podporuje také všechny novější verze jablečného systému než macOS 10.8. Ve Windows 7 může být pro plnou funkčnost nutné vypnout prostředí Aero.

AR Measure

‎AR Measure
Cena: zdarma

AR Measure je zajímavý nástroj využívající schopností rozšířené reality v iOS 11. Umožňuje pomocí fotoaparátu měřit různé objekty a vzdálenosti. Aplikace si poradí i s počítáním plochy a zvládne dokonce vytvářet šikovné půdorysy místností.

Je samozřejmě třeba brát v potaz, že se nejedná o exaktní měření, podle nějž byste měli stavět dům. K získání slušného odhadu například při plánování rozmístění nábytku ale poslouží obstojně. Nejlepších výsledků docílíte v dobře osvětlených prostorách při co možná nejstabilněji umístěném přístroji.

Aplikace umožňuje změřené objekty uložit, přičemž na pořízené fotografii zobrazuje i jednotlivé osy. Naměřené hodnoty jsou samozřejmě dostupné i v textové formě, takže je nemusíte vždy odečítat z fotky.

Problém by samozřejmě neměl být ani s perspektivou, aplikace automaticky provede korekce. Výpočty jsou poměrně náročné, a proto je ideální mít novější přístroj, iOS 11 je pak podmínkou.

SkySafari 6

‎SkySafari
Cena: 79,00 Kč+

Aplikace SkySafari potěší všechny fanoušky astronomie, nabízí totiž spoustu informací o noční obloze. Používat ji lze hned několika způsoby – jako zajímavý zdroj informací, automatický nástroj pro poznávání hvězd, nebo jako okénko do historie.

SkySafari totiž obsahuje databázi 120 000 hvězd, souhvězdí, planet, galaxií a dalších zajímavých vesmírných objektů. Dozvíte se tak encyklopedické informace o hvězdách, můžete si zobrazit trajektorie meteoritů, „rozvrh“ blížících se komet a podobně.

Aplikace dokáže za dobrých podmínek také pomocí fotoaparátu rozpoznat hvězdou oblohu nad vaší hlavou a identifikovat souhvězdí. Zajímavá je pak možnost simulace hvězdné oblohy v konkrétní čas nad konkrétním místem na Zemi.

Zopakovat si můžete i historické astronomické jevy, stačí pouze znát dobu jejich „konání“. Ještě užitečnější je možná simulace budoucnosti, díky níž si můžete ověřit například to, jestli z místa vašeho bydliště bude pozorovatelné další zatmění.

 

Android

Monument Valley

Monument Valley
Cena: 109,99 Kč

Monument Valley je cenami ověnčená hra, která se může pyšnit i titulem „Výběr redakce“ na Google Play. Je to hra, která zujme zejména svým velmi netradičním zpracováním a minimalistickou grafikou. Nabízí nicméně i hezký příběh, jehož nedostatkem je snad jen nepříliš dlouhé trvání.

Hra vás postaví do pozice princezny, která musí putovat krásným světem, jenž je však plný překážek. A to překážek fyzikálních, jako jsou různé padací lávky a výtahy, tak těch poněkud… nestandardních.

Velmi důležitým herním prvkem je totiž jaksi pokřivený časoprostor. Při hraní si často budete připadat, že hrajete v optickém klamu. Ne každá kolmá plocha je ve skutečnosti kolmá a ne každé schodiště vede tam, kam se zdá.

Chytře řešená je i technická stránka hry. Je dobře optimalizována pro běh na všech zařízeních, nabízí synchronizaci průběhu mezi více přístroji a má přizpůsobené ovládání pro různé úhlopříčky displeje. Třešničkou na dortu je pak soundtrack, který dokresluje snovou atmosféru světa „alternativní fyziky“.

Ringtone Maker Pro

Ringtone Maker Pro
Cena: 109,99 Kč

Nechcete mít tuctový tovární vyzváněcí tón? Nevyhovuje vám tichý úvod písničky? Pak vám pomůže tato aplikace!

Ta totiž umožňuje vytvářet si vlastní vyzváněcí tóny, notifikace a budíky. Využít k tomu můžete předpřipravené tóny i vlastní hudbu. Veškeré hudební soubory ve formátech MP3, FLAC, OGG, WAV a AAC můžete různě stříhat, modifikovat a prolínat.

Potěší také možnost upravovat hlasitost, což vám dává možnost si zvýšit hlasitost tichých pasáží, či třeba vytvořit efekt postupného zvyšování hlasitosti. Ve všech úpravách vám pomáhá zvuková osa, na níž jasně vidíte vizualizaci výsledné stopy.

Pokud chcete skutečně originální vyzvánění, můžete využít funkce nahrávání. Ta vám umožňuje do zvukové stopy připojit cokoliv, co nahrajete mikrofonem telefonu. Teoreticky je tak třeba možné udělat vyzváněcí tón, který oznámí jméno volajícího.

Dark Tower

Dark Tower
Cena: 59,99 Kč

Dartk Tower, nebo chcete-li Temná věž je hra, kde budete umírat. A to hodně. Jedná se totiž o titul určený pro skutečně hardcore hráče, kteří vítají každou výzvu.

Ve hře bude vaším cílem objevovat tajné místnosti a dungeony, v čemž vám navíc budou bránit rozličné příšery, s nimiž budete nuceni svádět souboje. Klíčovou položkou při objevování místností jsou… klíče. Těmi totiž odemykáte uzamčené dveře bránící v přístupu k potřebným itemům.

Klíčů však máte velmi omezený počet a žádný váš krok nelze vzít zpět. Jediná chyba v rozhodování tak může znamenat další smrt a s ní spojený nezdar celého kola. Pokud vás hra zaujala, neváhejte se pustit do soubojů s gobliny, kostlivci, zombiemi, čaroději, vampýry a další havětí.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

3 komentářů

  1. Kde jste vzali, že ten Ringtone maker upravuje hudbu i v jiných formátech než MP3? Vyzkoušeno, ale hudbu ve formátu flac nenajde…

  2. Třeba z tohoto důvodu: 6. Software supports audio formats MP3, WAV, AAC, AMR, 3GPP, 3GP, M4A

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).