Domů » Bleskovky » Čekáte na iPhone X? Možná se dočkáte až příští rok, ještě se prý nezačal vyrábět

Čekáte na iPhone X? Možná se dočkáte až příští rok, ještě se prý nezačal vyrábět

Že bude iPhone X nedostatkové zboží, se šuškalo dlouho před jeho představením. Nikdo však tyto hrozby nebral příliš vážně, neboť omezená dostupnost je zpočátku strašákem snad u všech jablečných zařízení; možná právě proto první dny prodejů téměř automaticky znamenají rekordní prodeje. iPhone X však zřejmě opravdu bude zpočátku těžké sehnat.

Už to, že jej Apple představil v září a naplánoval zahájení prodeje nezvykle až na listopad, svědčí buď o zpožděném harmonogramu vývoje či problémech v produkci, druhý aspekt byl nejčastěji skloňován s dodávkami OLED displejů od Samsungu. Analytik Christopher Case ze společnosti Barron nyní vydal zprávu, ze které vyplývá, že masová výroba výročního iPhonu ještě vůbec nezačala a rozběhne se až v půlce října; tyto informace se mají zakládat na faktech získaných přímo od dodavatelských řetězců v Asii. Má se jednat o zhruba o dvouměsíční zpoždění oproti předpokladům z června letošního roku.

iPhone X: Apple ukázal nejlepší iPhone všech dob

Pokud se tyto informace potvrdí, bude mít Apple velké problémy uspokojit poptávku po iPhonech před letošními Vánoci, podle analýz KGI jsou totiž předprodeje iPhonu 8 a 8 Plus slabší právě proto, že všichni čekají na iPhone X. Apple je navíc údajně schopen produkovat cca 10 tisíc jednotek denně, tudíž by k uspokojení všech objednávek mělo dojít až někdy v příštím roce.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments