Čekáte na iPhone X? Možná se dočkáte až příští rok, ještě se prý nezačal vyrábět

Že bude iPhone X nedostatkové zboží, se šuškalo dlouho před jeho představením. Nikdo však tyto hrozby nebral příliš vážně, neboť omezená dostupnost je zpočátku strašákem snad u všech jablečných zařízení; možná právě proto první dny prodejů téměř automaticky znamenají rekordní prodeje. iPhone X však zřejmě opravdu bude zpočátku těžké sehnat.

Už to, že jej Apple představil v září a naplánoval zahájení prodeje nezvykle až na listopad, svědčí buď o zpožděném harmonogramu vývoje či problémech v produkci, druhý aspekt byl nejčastěji skloňován s dodávkami OLED displejů od Samsungu. Analytik Christopher Case ze společnosti Barron nyní vydal zprávu, ze které vyplývá, že masová výroba výročního iPhonu ještě vůbec nezačala a rozběhne se až v půlce října; tyto informace se mají zakládat na faktech získaných přímo od dodavatelských řetězců v Asii. Má se jednat o zhruba o dvouměsíční zpoždění oproti předpokladům z června letošního roku.

iPhone X: Apple ukázal nejlepší iPhone všech dob

Pokud se tyto informace potvrdí, bude mít Apple velké problémy uspokojit poptávku po iPhonech před letošními Vánoci, podle analýz KGI jsou totiž předprodeje iPhonu 8 a 8 Plus slabší právě proto, že všichni čekají na iPhone X. Apple je navíc údajně schopen produkovat cca 10 tisíc jednotek denně, tudíž by k uspokojení všech objednávek mělo dojít až někdy v příštím roce.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

5 komentářů

 1. mArtin (neregistrovaný)

  Vcera sa zacal predavat v Australii novy iphone 8, skoda, ze o tom nepisu, ako zaznamenali najmensi zaujem a najmenej ludi v historii uvedenia iphonu. A aby si ho pri tej cene ludia vobec kupili tak prisli az s 3 rocnym planom.

  • Everret (neregistrovaný)

   Otázka jestli nečekají na nové xko. Osmička je přece jen sto let starý design.

  • Já (neregistrovaný)

   No nevím. Apple tvrdí, že má opět rekordní objem objednávek.

   • htcjirka

    Bohuzel ne, vice napovi clanek „O Apple iPhone 8 je zatím jen vlažný zájem“.Je to skoda.

 2. Samanthea (neregistrovaný)

  Začal se vyrábět 15 září

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *
Sahifa tracking pixel