Domů » Bleskovky » Čekáte na iPhone X? Možná se dočkáte až příští rok, ještě se prý nezačal vyrábět

Čekáte na iPhone X? Možná se dočkáte až příští rok, ještě se prý nezačal vyrábět

Že bude iPhone X nedostatkové zboží, se šuškalo dlouho před jeho představením. Nikdo však tyto hrozby nebral příliš vážně, neboť omezená dostupnost je zpočátku strašákem snad u všech jablečných zařízení; možná právě proto první dny prodejů téměř automaticky znamenají rekordní prodeje. iPhone X však zřejmě opravdu bude zpočátku těžké sehnat.

Už to, že jej Apple představil v září a naplánoval zahájení prodeje nezvykle až na listopad, svědčí buď o zpožděném harmonogramu vývoje či problémech v produkci, druhý aspekt byl nejčastěji skloňován s dodávkami OLED displejů od Samsungu. Analytik Christopher Case ze společnosti Barron nyní vydal zprávu, ze které vyplývá, že masová výroba výročního iPhonu ještě vůbec nezačala a rozběhne se až v půlce října; tyto informace se mají zakládat na faktech získaných přímo od dodavatelských řetězců v Asii. Má se jednat o zhruba o dvouměsíční zpoždění oproti předpokladům z června letošního roku.

iPhone X: Apple ukázal nejlepší iPhone všech dob

Pokud se tyto informace potvrdí, bude mít Apple velké problémy uspokojit poptávku po iPhonech před letošními Vánoci, podle analýz KGI jsou totiž předprodeje iPhonu 8 a 8 Plus slabší právě proto, že všichni čekají na iPhone X. Apple je navíc údajně schopen produkovat cca 10 tisíc jednotek denně, tudíž by k uspokojení všech objednávek mělo dojít až někdy v příštím roce.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

5 komentářů

  1. Vcera sa zacal predavat v Australii novy iphone 8, skoda, ze o tom nepisu, ako zaznamenali najmensi zaujem a najmenej ludi v historii uvedenia iphonu. A aby si ho pri tej cene ludia vobec kupili tak prisli az s 3 rocnym planom.

    • Otázka jestli nečekají na nové xko. Osmička je přece jen sto let starý design.

    • No nevím. Apple tvrdí, že má opět rekordní objem objednávek.

    • Bohuzel ne, vice napovi clanek „O Apple iPhone 8 je zatím jen vlažný zájem“.Je to skoda.

  2. Začal se vyrábět 15 září

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).