Sledujte nás na YouTube

Čech vzal drona na K2 a překonal světový rekord. Podívejte se na dechberoucí záběry

Petr Jan Juračka, který pracuje jako vědec a fotograf vědy na Přírodovědecké fakultě v Praze, stanovil nový světový rekord, kdy se mu podařilo s dronem létat v nadmořské výšce 6 100 metrů nad mořem. Dosáhl toho v prvním výškovém táboře druhé nejvyšší hory světa K2, jejíž vrchol se nachází ve výšce 8 611 m.n.m.

Petr se v takto vysoké nadmořské výšce musel potýkat s celou řadou problémů– vzduch zde je například tak řídký, že i když se rotory otáčí na maximální výkon, dron samotný tak jednoduše nevzlétne. Dalším problémem je teplota, která se pohybuje okolo -25 °C.

Přesto se Petrovi 30. června tohoto roku povedlo překonat světový rekord v létání ve vysoké nadmořské výšce se sériově vyráběným dronem. Použil k tomu model DJI Phantom 3 Advanced, se kterým létal po dobu tří minut ve výšce 6 100 m.n.m. Z celého výstupu bude postupně vznikat dokument, který se později objeví na webu KlaraKolouchova.cz.

Michal Javůrek

3 komentáře

  1. lerion (neregistrovaný)

    “vzduch zde je například tak řídký, že i když se rotory otáčí na maximální výkon, dron samotný tak jednoduše nevzlétne.”

    Takze v clanku pisete, ze to nelze a zaroven je clanek o tom, jak to udelal? Asi by to chtelo preformulovat ;)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *