Domů » Články » CeBIT 2006: Informace o novém PPC od BenQ-Siemens

CeBIT 2006: Informace o novém PPC od BenQ-Siemens

BenQ P51I když letošní CeBit začíná až zítra, svolala společnost BenQ-Siemens na dnešek tiskovou konferenci, na které představila novinky ze své nabídky. Nechybělo mezi nimi také PocketPC s označením P51. Zařízení běží na operačním systému Windows Mobile 5.0 Phone edition, displej je dotykový – QVGA (240×320) s úhlopříčkou 2.8“.

Komunikovat s okolím můžete přes Wi-Fi 802.11b/g, nechybí ani Bluetooth a příznivce navigace potěší i GPS anténa. Na takovém displeji, jaký P51 nabízí bude práce s navigací velmi pohodlná a jak výrobce informuje, zařízení by se již mělo dodávat přímo s nav. softwarem. Je škoda, že kromě GSM sítí P51 nepodporuje také UMTS. Komunikace přes Skype by prý také měla být bezproblémová. Slot pro paměťové karty je SD/IO. K pořizování fotografií můžete využívat 1.3Mpx kamerku s přisvětlovací diodou.

Toto PPC se na trhu objeví až v srpnu letošního roku za cenu kolem 14500kč.

Fotografie P51:
1 2

3

Zdroj: MSmobiles, MobilMania.cz

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

5 komentářů

  1. „U smartphone telefonů se dotykový displej opravdu moc často nevidí“
    No nevím nevím, podle screenshotu se mi to zdá spíš jako PPC. Navíc, kdyby tam byl systém pro SP, tak by tam byl ten dotykáč k ničemu…

  2. Bylo mi to take divne, ale v tiskove zprave BenQu se prave vyskytuje slovo ,,smartphone,, a to hned nekolikrat. Zminka o PPC tam neni ani jednou. Dlouho jsem premyslel, jak tuhle bleskovku pojmenovat… uvidime co se objevi dal

  3. Tak se jedna skutecne o PocketPC a nikoliv Smartphone – text v bleskovce upraven. Omlouvam se za mystifikaci

  4. EDGE toto pocketPC bohužel neumí

  5. To nevím edge neumí P50 a P51 ho má mít a bude nejspíš takže uy se na něj docela těším

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).