TOPlist

Cat S41: odolný a se slušnou výbavou. Známe českou cenu

Značka Cat včera na berlínském veletrhu IFA odhalila nový odolný smartphone Cat S41. Ten nabídne baterii se slušnou kapacitou 5000 mAh, která má zajistit nejen slušnou výdrž, ale zároveň vám umožní smartphone využívat jako powerbanku pro dobíjení dalších zařízení.

Smartphone se dále pyšní stupněm krytí IP68, takže mu nevadí voda ani prach, a tak splňuje armádní certifikaci MIL SPEC 810G. O zobrazování se stará pětipalcový Full HD displej, který chrání tvrzené sklo Gorilla Glass 5. Displej je rovněž možné ovládat v rukavicích či s vlhkými prsty. Výrobce v tiskové zprávě dále uvádí zvýšenou maximální úroveň jasu pro lepší čitelnost na slunečním světle.

Výkon dodává osmijádrový čip P20 od MediaTeku s taktem 2,3 GHz, kterému sekundují 3 GB RAM a 32GB interní úložiště. Nezapomnělo se ani na slot na microSD kartu až do maximální teoretické kapacity 2 TB. Operačním systémem se stal Android 7.0 Nougat.

Konstrukce novinky byla ze všech stran testována opakovanými pády na beton z výšky 1,8 m. Zároveň byl model S41 testován i pro výdrž ve 2 metrech pod vodní hladinou po dobu 1 hodiny. Zajímavá je také funkce podvodního režimu u fotoaparátu (13Mpx + 8Mpx přední kamerka), či odolnost vůči nárazovým změnám teplot. Hmotnost telefonu je vzhledem k robustnímu tělu o něco vyšší – 218 gramů, rozměry jsou 152 x 75 x 12,85 mm.

Na českém trhu se odolný Cat S41 objeví v průběhu září za doporučenou koncovou cenu 11 999 Kč včetně DPH.

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku