Domů » Bleskovky » Cat S41: odolný a se slušnou výbavou. Známe českou cenu

Cat S41: odolný a se slušnou výbavou. Známe českou cenu

Značka Cat včera na berlínském veletrhu IFA odhalila nový odolný smartphone Cat S41. Ten nabídne baterii se slušnou kapacitou 5000 mAh, která má zajistit nejen slušnou výdrž, ale zároveň vám umožní smartphone využívat jako powerbanku pro dobíjení dalších zařízení.

Smartphone se dále pyšní stupněm krytí IP68, takže mu nevadí voda ani prach, a tak splňuje armádní certifikaci MIL SPEC 810G. O zobrazování se stará pětipalcový Full HD displej, který chrání tvrzené sklo Gorilla Glass 5. Displej je rovněž možné ovládat v rukavicích či s vlhkými prsty. Výrobce v tiskové zprávě dále uvádí zvýšenou maximální úroveň jasu pro lepší čitelnost na slunečním světle.

Výkon dodává osmijádrový čip P20 od MediaTeku s taktem 2,3 GHz, kterému sekundují 3 GB RAM a 32GB interní úložiště. Nezapomnělo se ani na slot na microSD kartu až do maximální teoretické kapacity 2 TB. Operačním systémem se stal Android 7.0 Nougat.

Cat® S41 Smartphone - #BeUnstoppable | Cat® Phones

Konstrukce novinky byla ze všech stran testována opakovanými pády na beton z výšky 1,8 m. Zároveň byl model S41 testován i pro výdrž ve 2 metrech pod vodní hladinou po dobu 1 hodiny. Zajímavá je také funkce podvodního režimu u fotoaparátu (13Mpx + 8Mpx přední kamerka), či odolnost vůči nárazovým změnám teplot. Hmotnost telefonu je vzhledem k robustnímu tělu o něco vyšší – 218 gramů, rozměry jsou 152 x 75 x 12,85 mm.

Na českém trhu se odolný Cat S41 objeví v průběhu září za doporučenou koncovou cenu 11 999 Kč včetně DPH.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Diskuze k článku

  1. Odolne telefony jsou fajn a za poměrně slušnou cenu až na vyjímky.
    Stejně ale do práce už nosím pouze klasicky tlačítkáč také odolnější.
    Prostě to neustále spojení se světem přes internet mě už omrzelo, zdržovalo a když už na net chodím odpoledne a večer doma nebo o víkendech,tak jako dříve.
    Slyším to kolem sebe často a i vidím že kolegové mají buď klasicky tlacitkovy telefon a nebo dotykový bez dat.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).