Cena:

Je čas přejít na „desítky“: Windows Phone 8.x přichází o aplikace Facebook a Messenger

Majitelé telefonů se systémem Windows Phone 8 a 8.1 používající aplikace Facebooku by měli zbystřit, Facebook totiž oznámil ukončení podpory pro obě své aplikace pro tyto systémy. Bohužel ukončení podpory má v tomto případě znamenat nefunkčnost těchto aplikací – Messenger například nebude schopný přijímat a odesílat zprávy.

facebook-messenger-features

Facebook uživatelům doporučuje stáhnout si nejnovější verze aplikací, které však fungují pouze s Windows 10 Mobile. „Desítky“ se však stále uživatelům dlaždicových telefonů nenabídnou, dokud si nestáhnou aplikaci Upgrade Advisor a aktualizaci nepovolí. Majitelé starších Lumií (např. 1020, 920 apod.) mají bohužel smůlu, jejich telefony Windows 10 Mobile nepodporují, a tím pádem o aplikace Facebooku zcela přijdou. Microsoft v tomto měsíci stejným způsobem odstavil systém Windows Phone od aplikace Skype.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.