Domů » Bleskovky » caRRage je tu! Vyzkoušejte postapokalyptické akční závody s dechberoucí grafikou

caRRage je tu! Vyzkoušejte postapokalyptické akční závody s dechberoucí grafikou

Už dlouho se pro mobilní zařízení neobjevila žádná kvalitnější závodní hra, nicméně caRRage má šanci tuto skutečnost změnit. Ruští vývojáři Nova Games posledních několik měsíců pracovali na desktrukčních závodech zasazených do lehce postapokalyptického světa a za cíl si dali jediné – vytvořit chytlavou hru se skvělou hratelností a parádní grafikou. Při pohledu na první screenshoty a trailer se nelze ubránit pocitu, že se autoři inspirovali novou verzí filmu Mad Max, nicméně to vůbec není na škodu; naopak.

 

caRRage je hra s free-to-play modelem, tzn. že stáhnout si ji můžete zcela zdarma a platit budete až za různá vylepšení a bonusové předměty (krystaly, mince…), kterými můžete vylepšit své vozidlo. Pro začátek je připraveno 11 závodních lokalit zasazených do třech rozmanitých prostředí (poušť, město a průmyslová oblast). Kromě klasického závodění jsou k dispozici ještě další tři herní módy a nezapomnělo se ani na na lokální multiplayer, takže své síly můžete klidně měřit třeba o přestávkách se spolužáky.

Základní vozový park nabízí osm strojů, které lze všemožně vylepšovat a upravovat. Pro boj s automobily soupeřů je dostupných 9 typů zbraní, které ještě lze dodatečně modifikovat. A aby toho v rámci tuningu nebylo málo, na jednotlivá vozidla lze aplikovat čtyři desítky barevných motivů včetně nových textur.

  

caRRage běží na Unity enginu a kromě vizuální stránky s detailně propracovaným světem, automobily i samotnými explozemi, stojí za zmínku také skvělý hudební doprovod říznutý steampunkovými rytmy. Jediné, na co jsme si v prvních minutách museli zvykat, bylo lehce krkolomné ovládání. V současné době je hra dostupná pro iOS a brzy by se měla objevit také verze pro Android.

Odkaz na App Store

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

8 komentářů

 1. Vypadá to jako Reckless Racing , takže by to mohlo být dobré …

 2. Johny (neregistrovaný)

  Vypada to jako Death Rally :D Může mi někdo vysvětlit co jsou steampunkové rytmy? :D

  • Wikipedia:

   Steampunk není sám o sobě hudebním žánrem.

   Za „steampunkové“ kapely se tedy mohou považovat hudební skupiny, které se ke steampunku hlásí kostýmy, kulisy a dále třeba skládaným texty. Níže je uvedeno několik kapel.[21][22]

   Abney Park (USA, industrial-gothic)

   The Clockwork Dolls (USA, electronic)

   Johnny Hollow (Kanada, experimental-gothic-ambient)

   The Men That Will Not Be Blamed For Nothing (Velká Británie, comedy punk-rock)

   Steam Powered Giraffe (USA, cabaret-folk)

   Můj názor :-)

   STEAMPUNK není hudba. PUNK je Plexis nebo Visáči

  • Johny (neregistrovaný)

   byla to spíš rétorická otázka, protože výraz steampunkové rytmy je, jestli redakce nemá nějaké nové informace, kravina. Asi jako „rytmy fandů historických vozidel“ :DDD

  • Viz. moje poslední věta ….

 3. Rezbos (neregistrovaný)

  Hodně v pohodě hra. Skoro jsem kvůli ní zaspal do školy a ujel mi bus, ale fakt mě to baví :-D díky za tip. BRácha s Androidem už škemrá kdy bude moct hrát taky :) :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).