Nový Asus ZenFone 6 láká na špičkovou výbavu a příznivou cenu. Zjistěte o něm více!

Domů » Bleskovky » Canon představil nový čip, umí natáčet video v rozlišení 13K

Canon představil nový čip, umí natáčet video v rozlišení 13K

Fotoaparáty jsou dnes často jedním z hlavních kritérií při výběru nového smartphonu. Dnes však nebude řeč o malém modulu v mobilním telefonu, ale o novém čipu společnosti Canon,  který má rozlišení 120 megapixelů a nahrává video s frekvencí 10 fps, tedy 10 snímků za sekundu.

Efektivní rozlišení sensoru nazvaného 120MXS CMOS v tomto případě činí 13,280 x 9,184 pixelů, tedy šedesátinásobek FullHD rozlišení. Na videu pak společnost demonstruje možnosti takového množství pixelů, jehož využití vidí především u bezpečnostních kamer, kdy je na záznamu možné mnohonásobné digitální přiblížení bez výrazné ztráty kvality.

Cena čipu prozatím nebyla zveřejněna, s určitostí se však nebude jednat o levnou hračku. Vzhledem k segmentu, na který Canon se svou novinkou cílí, bude zajímavé sledovat, jak se bude vyvíjet její využití. Kromě pozitivních stránek, jako je bezpečnost, je zde samozřejmě i úskalí možného zneužití, či sledování tisíců lidí najednou na stadionech či náměstích, pokud by se čip spojil s technologií rozpoznávání obličeje.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.

2 komentáře

  1. asi to nemá HAAC mikrofony a xenonový blesk že? :D Tak to stále foti líp Nokia :D

    • SLOVovca (neregistrovaný)

      HAAC mikrofony a xenon blesk má moje Lumia 1020 , zatím nepřekonaný model, stále patří mezi TOP přístroje. Lepší na trhu prostě není.
      Pejsek je hned tady …. Hodíš kostičku a už běží.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *

Sahifa tracking pixel