Domů » Bleskovky » Canon představil nový čip, umí natáčet video v rozlišení 13K

Canon představil nový čip, umí natáčet video v rozlišení 13K

Fotoaparáty jsou dnes často jedním z hlavních kritérií při výběru nového smartphonu. Dnes však nebude řeč o malém modulu v mobilním telefonu, ale o novém čipu společnosti Canon,  který má rozlišení 120 megapixelů a nahrává video s frekvencí 10 fps, tedy 10 snímků za sekundu.

Efektivní rozlišení sensoru nazvaného 120MXS CMOS v tomto případě činí 13,280 x 9,184 pixelů, tedy šedesátinásobek FullHD rozlišení. Na videu pak společnost demonstruje možnosti takového množství pixelů, jehož využití vidí především u bezpečnostních kamer, kdy je na záznamu možné mnohonásobné digitální přiblížení bez výrazné ztráty kvality.

Canon 120MXS 120MP CMOS Sensor

Cena čipu prozatím nebyla zveřejněna, s určitostí se však nebude jednat o levnou hračku. Vzhledem k segmentu, na který Canon se svou novinkou cílí, bude zajímavé sledovat, jak se bude vyvíjet její využití. Kromě pozitivních stránek, jako je bezpečnost, je zde samozřejmě i úskalí možného zneužití, či sledování tisíců lidí najednou na stadionech či náměstích, pokud by se čip spojil s technologií rozpoznávání obličeje.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments