Domů » Bleskovky » Canalys: Tablety s Androidem stále zaostávají za iPadem v nabídce aplikací

Canalys: Tablety s Androidem stále zaostávají za iPadem v nabídce aplikací

Tablety s Androidem v posledním roce získávají na popularitě, ale stále čelí nedostatku špičkových aplikaci optimalizovaných pro větší zařízení. Analytická společnost Canalys zjistila, že 30 procent z padesáti nejoblíbenějších aplikací pro Apple iPad, za první polovinu letošního roku, není na Google Play vůbec a další 18 % není optimalizováno pro tablety. Dohromady tak skoro polovina z nejpopulárnějších aplikací pro iPad není dostupná pro tablety s Androidem.

 
Apple iPad Mini vedle Nexus 7 2013. Zdroj fotografie: PocketNow

Jedním z problémů nejspíše bude pocit vývojářů, že není potřeba dělat aplikace určené pro tablety, jelikož jejich popularita vzrostla teprve nedávno. Canalys očekává, že se rozdíl začne zmenšovat, až Google zlepší prostředí Google Play pro tablety a až vývojáři uvidí silnější užívání tabletů s Androidem. Tim Shepherd za Canalys okomentoval situaci: „Aby se ekosystém obchodu Play dostal na další úroveň, bude Google potřebovat více než jen hodně velké množství prodaných zařízení. Vývojáři aplikací musí vidět jasný potenciál, aby si mohli vybudovat silný a udržitelný byznys model.“

David Podzimek

16 komentářů

 1. Jeremy Eric Nowak (neregistrovaný)

  problem bych videl i v tom, ze do apple zarizeni si je musite koupit, pokud chcete mit placenou verzi.. u androidu staci zasktnout nezmane zdroje a je po problemu.. cims neprijdete o zaruku.. i ios se musi udelat jb, coz uz je zasah do systemu.. cili androidich zarizeni bude cim dal vic, ovsem procento platitich na pocet prodanych kusu se asi tak lisit nebude.. proste u ios je vetsi sance, ze za svoji aplikaci dostanu opravdu zaplaceno =)

  • Ale tam jde i o aplikace zdarma, kdy pro iPady jsou už dávno, pro android jich je minimum. Stačí porovnat jen ty české.

  • Clanek je o tom, ze dane aplikace pro Android proste nejsou. Takze mi neni jasne, jak v tomto kontextu, pomuze zatrzeni instalace z neznamych zdroju. Mimochodem, clanek je o problemu android tabletu, nikoliv o problemu aplikaci na ipad, jak sam naznacujete, „problem bych videl i v tom“

 2. Posik (neregistrovaný)

  nevite nekdo co je to za widget ten co je na N7?

 3. Martin P. (neregistrovaný)

  Dívali jste se na ten seznam? [odkaz] Hodně Americké….. Hádám, že intelektuální újmu uživatelé Androida mít nebudou :)

  • Stanley (neregistrovaný)

   Navíc cca třetinu z těch 30 % dělají aplikace od Applu.

  • inte… co?

  • Martin P. (neregistrovaný)

   Jen pokud o trochu ironického komentáře.

   Ten seznam obsahuje jak už bylo psáno aplikace které jsou pouze pro Apple.

   Apple je dost děžko bude optimalizovat pro konkurenci, za to Android nemůže. Stejně s odstupem lze brát, že velkým problém je nedostupnost mnoha pitomých casuality her.

 4. No jo, jeden prohlížeč Facebooku má víc aplikací než druhý prohlížeč Facebooku…

 5. Ale ved to je statisticka blbost,nie? Android tablety su horsie, lebo nemaju aplikacie ako iMovie, Notes a iPhoto? Alebo preto, ze nemaju (optimalizovane) hry, ktore su najstahovanejsie na uplne inu platformu? Napisem zoznam najstahovanejsich Android aplikacii/hier a kedze polovica (odhad) nema verziu pre iPad, tak iPady v ponuke aplikacii zaostavaju???

  p.s.:iPad je super, Android je super. Nelogicke „prieskumy“ su nadraka

  • Koukni se, kdo tento „článek“ sepsal a bude jasno ;)

  • Mceza: Sepsal to Canalys. Podzimek to jen opsal na místní pískoviště. Vím, že ho nemáš rád, ale trocha soudnosti by neškodila.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).