Budoucí Apple Watch možná přijdou o svůj ikonický prvek

Apple Watch Series 7 recenze nahled

Jedním ze stěžejních prvků chytrých hodinek Apple Watch je takzvaná digitální korunka. Díky ní se mohou uživatelé nejen pohybovat v operačním systému hodinek, ale například se skrze ni měří EKG. Ačkoli je digitální korunka s Apple Watch neodmyslitelně spjatá, neznamená to, že by gigant z Cupertina nezvažoval její případné nahrazení.

Apple Watch SE 3
Apple zvažuje náhradu za ikonický prvek chytrých hodinek Watch

Server Patently Apple upozornil na patent podaný společností Apple u Amerického patentového úřadu, který hovoří o nahrazení digitální korunky optickým senzorem, jenž by rozpoznával gesta. Patent popisuje zapojení nového senzoru do ovládání chytrých hodinek, aby uživatelský zážitek zůstal pokud možno zachován a zároveň došlo k redukci pohyblivých částí.

Patent Apple Watch Digital Crown
Patent Applu popisující náhradu za digitální korunku

Apple v patentu poznamenává, že optický senzor by hodinky udělal nejen odolnějšími, ale zároveň uvolnil místo uvnitř hodinek, například pro nové senzory či větší baterii. Optický senzor zároveň může sloužit pro měření srdečního tepu, rychlosti dechu, saturace krve kyslíkem, krevního tlaku a dalšího.

Patent popisuje náhradu digitální korunky za optický senzor

Nutno podotknout, že se prozatím jedná pouze o patent, kterým Apple dává najevo, že zvažuje více různých možností. Pokud by se kalifornský gigant rozhodl nahradit digitální korunku u Apple Watch, jistě nějaký ten pátek potrvá, než v Cupertinu vyladí uživatelské prostředí natolik, aby uživatele ztráta hardwarového prvku tolik nebolela.

Autor článku
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku