Budou smartphony konkurovat zrcadlovkám? Šéf Huawei to považuje za nevyhnutelné

Čínským technologickým firmám nelze upřít jednu věc – ambice. Těmi překypuje také světová trojka v chytrých telefonech, společnost Huawei. Alespoň tak to podal generální ředitel Richard Yu, který se na veletrhu spotřební elektroniky CES v Las Vegas rozpovídal o směřování firmy. Co jsou podle něj důležité oblasti, na které se bude upírat pozornost technologických firem?

Mezi „další velké věci“ patří podle Yu jednoznačně integrace umělé inteligence a také fotografické technologie. Na těchto dvou odvětvích se svedou ty největší bitvy. Virtuální asistenti jsou skutečně velkou věcí minimálně pro letošní rok, kdy začal souboj Google vs. Amazon. Více se ale v rozhovoru rozpovídal o fotoaparátech v chytrých telefonech.

Richard Yu by rád do mobilních telefonů dostal stejný zážitek, jaký mají uživatelé DSLR zařízení. Konkrétně zmiňoval hloubku ostrosti a zoom, což jsou sice podstatné funkce, které zrcadlovky nabízí, nicméně nejsou ani zdaleka tak důležité pro kvalitu fotografií, jako například velikost čipu. Uvidíme, jestli se nástupce legendární Lumie 1020 dočkáme od firmy Huawei, nebo od někoho jiného.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku