Domů » Bleskovky » Bude to skutečně Fold 2? Druhý ohebný Samsung možná změní název

Bude to skutečně Fold 2? Druhý ohebný Samsung možná změní název

Není žádným tajemstvím, že Samsung 11. února v San Franciscu představí svůj druhý ohebný smartphone. Až doposud to vypadalo, že se bude jmenovat Galaxy Fold 2, nicméně nově uniklá fotografie, která byla pravděpodobně pořízena na interní prezentaci během veletrhu CES, odhaluje zcela nové detaily.

NepřehlédněteSamsung prý na CESu ukazuje telefon s ohebným displejem, který lze zasunout do těla

Druhý smartphone s ohebným displejem by se měl jmenovat Samsung Galaxy Bloom. Chystané véčko má pohánět loňský vlajkový čipset Qualcomm Snapdragon 855. Telefon tak bude mít srovnatelný výkon s většinou současných vlajkových modelů a chybět nebude ani podpora moderních technologií, například v oblasti zpracování obrazu. Dočkat bychom se měli jak verze s podporou 5G, tak i klasické LTE varianty.

Galaxy Bloom
Snímek z interní prezentace Samsungu, který se objevil na korejském serveru ajunews.com

Samsung si je rovněž dobře vědom vyšší náchylnosti ohebného displeje u modelu Galaxy Fold. Bloom véčkovou konstrukcí by měl nabídnout speciální flexibilní vrstvu s označením UTG – Ultra Thin Glass.

Samsung Galaxy Fold 2 1
Tohle jsou první reálné fotografie chystaného ohebného véčka od Samsungu

Mělo by se jednat o speciální „ohebné sklo“ s tloušťkou od 30 do 100 µm (pro srovnání, průměr lidského vlasu je od 18 do 180 µm), které je výrazně více odolné a především jej nepoškrábete zatlačením nehtu.

Připravované véčko má také disponovat 10Mpx selfie kamerkou umístěnou do otvoru v displeji, parametry duálního fotoaparátu na zádech zatím neznáme, ale spekuluje se, že hlavní fotoaparát by měl mít 108 megapixelů, jako u Samsungu Galaxy S20. Chybět by neměla ani podpora záznamu videa v 8K rozlišení.

Roman Hálek

Technologie 21. století mě inspirují a neustále popohání vpřed. Rád o nich píši a ještě radši je všechny zkouším. A pokud zrovna nesedím u klávesnice, s nadšením běhám, nebo se proháním na kole, a s nepatrně menším nadšením dálkově studuji vysokou školu.

Diskuze k článku

  1. To je teda velký překvapení, že zařízení s jiným form-factorem se bude jmenovat jinak. Fold 2 by byl z marketingovýho hlediska fail.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).