Domů » Bleskovky » Samsung prý na CESu ukazuje telefon s ohebným displejem, který lze zasunout do těla

Samsung prý na CESu ukazuje telefon s ohebným displejem, který lze zasunout do těla

Samsung příští měsíc představí svůj druhý smartphone s ohebným displejem, který tentokráte bude mít véčkovou konstrukci. Korejský gigant ale přemýšlí i o dalších typech konstrukce. Jednou z nich je například telefon s displejem, který lze do těla telefonu částečně zasunout. A právě prototyp takového telefonu údajně Samsung ukazuje na veletrhu CES vybraným partnerům za zavřenými dveřmi.

samsung fold
Takhle si koncept smartphonu se „zasouvacím“ displejem představují kolegové ze serveru LetsGoDigital.nl

Rolovací displeje nejsou žádnou novinkou, Samsung například tuto technologii prezentoval v roce 2016 na veletrhu SID, avšak v komerčně dostupném zařízení se tento typ displeje ještě neobjevil.

Samsung Rollable Display at SID 2016

Podle patentových přihlášek by zařízení mohlo vypadat jako jakýkoliv současný telefon, jehož displej půjde podle potřeby vysunout z těla a rozšířit jeho plochu.

roll

Samsung přemýšlí jak o horizontálním, tak o vertikálním posunu, zda ale použije některou z metod v reálném zařízení, je zatím ve hvězdách.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. To už sem viděl u LG loni. A hromadu patentů nic nového.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).