Domů » Bleskovky » Bude se nový Android O jmenovat Octopus?

Bude se nový Android O jmenovat Octopus?

Google pojmenovává nové verze svého mobilního operačního systému podle nějakých sladkostí a dezertů. Určitě si vzpomínáte na Android Lollipop či Android KitKat. V loňském roce přišlo na řadu písmeno N, přičemž se hodně dlouho spekulovalo, že Android dostane označení Nutella, ale nakonec si vysloužilo název Nougat. A v letošním roce se další verze systému ukrývá pod písmenkem O. Pokud by se internetový gigant držel své strategie, možná by zvolil pojmenování Oreo po komerční pochoutce. Úniky informací ze sekce easter egg přináší obrázek chobotnice.

Podle obrázku by Android O dostal název Octopus (v češtině chobotnice). Sice se nejedná o sladkou pochutinu, ale možná už Google omrzelo dávat názvy podle sladkostí. Chobotnice je delikatesou přímořských kuchyní, otázkou však zůstává, zda je možné ji považovat za dezert či nikoliv.

Určitě nyní máte brouka v hlavě, proč se objevil obrázek chobotnice a proč by Google zvolil zrovna Octopus. Pravděpodobně si budeme muset počkat do oficiálního představení nového systému, což má být koncem tohoto léta.

Michaela Brázdilová

8 komentářů

  1. no prečo asi octopus ? Android 8.0. 8 chápadiel..

  2. Vite, co je to octopussy?

    • Mazej ven a uzivej si prazdniny, za chvilku ti skonci a pomazes zpatky do 3. tridy,

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).