Domů » Bleskovky » Bude mít příští iPad odemykání pomocí Face ID? Nový firmware to naznačuje

Bude mít příští iPad odemykání pomocí Face ID? Nový firmware to naznačuje

O novém tabletu od jablečné společnosti se spekuluje v různých rovinách. Poslední známou spekulaci zveřejnil novinář Mark Gruman z Bloomberg News. Podle jeho informací se nový iPad Pro dočká nejen bezrámečkového designu vycházejícího z nejnovějšího iPhone X, ale také by se měl dočkat odemykání zařízení pomocí Face ID.

Render iPadu Pro od Carlose Guerry

To potvrzuje také Filipe Espósito z iHelpBR, který objevil v iOS 11.3 Beta zmínku o „moderním iPadu“. Stejnou zmínku, konkrétně „moderní iPhone“, označoval v předchozích verzích firmwaru iPhone X. Lze tedy předpokládat, že se nejedná o úplně lichou spekulaci. To potvrdil také vývojář Guilherme Rambo.

Dalším, kdo předpokládá nový iPad Pro s bezrámečkovým designem a Face ID, je analytik Ming-Chi Kuo z KGI Securities. Ten předpokládá také absenci domovského tlačítka, nicméně podle něj se v novém iPadu Pro neobjeví OLED displeje, ale starší LCD, především kvůli výrobním nákladům.

Benjamin Geskin si dovedl představit nový iPad bez charakteristického výřezu

Momentálně spekulace nemluví o tom, zda se na budoucím iPadu bude nacházet také charakteristický výřez pro TrueDepth kameru, nebo zda zvolí Apple jiné řešení, třeba v podobě čtyř kamer v rozích zařízení. Ačkoli spekulace nepotvrzují nový iPad Pro s jistotou, jednalo by se o logický krok giganta z kalifornského Cupertina.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

2 komentářů

  1. Majú Vaše odtlačky prstov, ešte potrebujú Vaše ksichty…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).