Domů » Bleskovky » Blíží se doba bezrámečková. JDI představilo displej, který pomůže výrazně zmenšit telefony

Blíží se doba bezrámečková. JDI představilo displej, který pomůže výrazně zmenšit telefony

Rámečky okolo displejů mobilních telefonů jsou nezřídka zbytečně široké, a tak je toto nehospodaření s místem výrobcům často vytýkáno. V rámečkách se ale skrývají obvody, reproduktory a další ovládací prvky. U displeje je pak nutný především spodní rámeček, kde se ukrývají veškeré obvody nutné pro chod samotného zobrazovače, a tak s jeho velikostí nešlo příliš pracovat.

jdi-full-active

Japonská společnost JDI však přišla na způsob, jak část obvodů vměstnat přímo do displeje, a tak se zbavit i spodního, a zároveň nejširšího, rámečku. V konečném důsledku pak zůstane pouze displej, který má na všech stranách stejně široké okraje. Jako demonstraci nové konstrukce představilo JDI i 5,5″ LCD panel s Full HD rozlišením.

SharpV příštím roce by se Sharp Aquos mohl zbavit i spodního rámečku pod displejem.

Představená technologie umožní výrobcům pracovat na zařízeních s výrazně tenčími rámečky okolo celého displeje, a tak se možná dočkáme i telefonu od Sharpu, který bude veliký pouze tak, jak velký bude osazený panel. Otázkou však je, kam poté umístit všechny ostatní prvky, jako reproduktor, mikrofon, selfie kameru a další sensory, které se běžně objevují na čelní straně telefonu. JDI však počítá s nasazením do masové výroby až na konci března příštího roku, výrobci tedy mají ještě dost času na vymýšlení řešení.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
13 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments