K vybraným smartphonům Xiaomi dárek zdarma

Domů » Bleskovky » Bláznivý patent ukazuje ohebný Samsung s odnímatelným fotoaparátem

Bláznivý patent ukazuje ohebný Samsung s odnímatelným fotoaparátem

Nejnovější patent společnosti Samsung si pohrává s pořádně bláznivým nápadem, na jehož potenciální realizaci si zřejmě budeme muset hezkých pár let počkat. Podle zveřejněných informací se patent týká zařízení, které lze ohnout na třech různých místech a zároveň má na zádech odnímatelný fotoaparát.

samsung detachable foldable patent 4

Kvůli tomuto designovému řešení se na těle telefonu nachází dva panty, které svým mechanismem připomínají konkurenční Huawei Mate X. Na předním těle telefonu nalezneme první ohebnou část, na zadním těle se pak nachází druhá. Mezi nimi je sekce, která obě ohebné části spojuje dohromady.

V hlavní roli odnímatelný fotoaparát

Co se týče odnímatelného fotoaparátu, ten v připojeném stavu vyčnívá ze zbytku těla telefonu, což na první pohled působí neprakticky, pokud byste telefon často přenášeli. O „interní“ kameru by však telefon nepřišel, ačkoliv by sloužila pouze k pořizování selfie fotek a videí. Hlavní fotografická kouzla by obstarával zmíněný odnímatelný modul. Jihokorejský výrobce navíc počítá s tím, že by mělo být možné použít oba snímače dohromady jako stereoskopickou 3D kameru.

Dva telefony na sobě. Tak vypadá nový koncept ohebného iPhonu

Držák na kolo

Tím však výčet zajímavých vlastností zařízení nekončí. Odnímatelný objektiv totiž půjde použít také jako jakýsi úchyt, díky němuž telefon snadno přichytíte například k nositelné elektronice, interiéru auta či jízdnímu kolu.

I Google má svůj patent na ohebný smartphone. Takto má vypadat

Celkově je koncept zajímavý především svou všestranností. Lze předpokládat, že snímače bude možné obměňovat. Pokud však odnímatelný objektiv nebudete mít zrovna u sebe, nezbude vám než si vystačit se selfie kamerkou.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

2 komentáře

  1. Josef Šustek (neregistrovaný)

    Samsung už úpřed pár léty zkoušel foťák s mobilem uvnitř. Nevím jak se ujal, ale odnímatelný kryt s foťákem vypadá velice dobrý nápad. Obvzlášť, když jde použít i na kolo, autě, hlídání domu…

    • Johny (neregistrovaný)

      Tyhle odnímatelné foťáky/objektivy má Sony. Je to suprová věc, ale tehdy to moc lidí nekupovalo. Už jsem tu o tom psal. Základem úspěchu takového zařizení je možnost využivat pouze část foto snímače. Tak aby uživatel mohl mít standardně malý fotomodul na mobilu, ale zároveň byl schopný připojit větší objektiv.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *