Domů » Bleskovky » BlackBerry připravuje tři nové smartphony s Androidem: Známe jejich specifikace

BlackBerry připravuje tři nové smartphony s Androidem: Známe jejich specifikace

Evan Blass alias @evleaks zveřejnil na serveru VentureBeat nové informace o chystaných smartphonech kanadské společnosti BlackBerry. Očekává se, že oficiální cestou přijdou první informace již tento měsíc, avšak @evleaks má své spolehlivé zdroje, které nám dávají možnost nahlédnout pod pokličku s předstihem.

Kapitoly článku

Zvláštní však je, že tentokráte se jeho informace zcela rozcházejí s předchozími spekulacemi – podle něj BlackBerry chystá rovnou tři telefony, a nejsou vyvíjeny pod kódovými Rome a Hamburg, ale Neon, Argon a Mercury. Každé nadcházející čtvrtletí má být představen jeden z nich.

Neon

Chronologicky první má přijít model Neon. Má se jednat o dotykový model bez hardwarové klávesnice s úhlopříčkou displeje 5,2″ a Full HD rozlišením. Telefon bude mít plastová záda, avšak strany budou ohraničené kovovým rámečkem. Neon má výbavou spadat do střední třídy, což má mít na svědomí především čipset Qualcomm Snapdragon 617 a 3 GB operační paměti. Vnitřní úložiště bude disponovat kapacitou 16 GB, baterie dostane 2 610 mAh a podporu Quick Charge 2.0. Fotoaparáty mají dostat do vínku rozlišení 13 a 8 Mpx, pochopitelně ve prospěch zadního. Prodej Neonu se má rozběhnout již na přelomu července a srpna.

neon

Argon

Zhruba v září by od BlackBerry měl přijít druhý smartphone s označením Argon. Toto zařízení má větší dostat 5,5″ Quad HD displej, stejně jako loňský Priv, avšak ani Argon nebude disponovat hardwarovou klávesnicí. Výbava má být na úrovni letošních vlajkových lodí – Snapdragon 820 a 4 GB RAM. Vnitřní úložiště má dostat kapacitu 32 GB, fotoaparáty pak rozlišení 21 a 8 Mpx. Telefon si má brát energii z 3 000mAh akumulátoru, nabíjení má probíhat skrze USB-C konektor za pomoci technologie Quick Charge 3.0.

Mercury

Poslední chystané BlackBerry má být představeno v prvním kvartále příštího roku, má se jednat o nepřímého pokračovatele modelu Passport, tedy zařízení s hardwarovou klávesnicí pod displejem. Displej má dostat úhlopříčku 4,5″, Full HD rozlišení a poměr stran 3:2. Telefon má obepínat kovový rámeček, uvnitř má tepat čipset Qualcomm Snapdragon 625 za podpory 3 GB RAM. Ostatní hardwarová výbava má zahrnovat 32GB úložiště, fotoaparáty o rozlišení 18 a 8 Mpx, a baterii o kapacitě 3 400 mAh.

BlackBerry_Rome

Všechny tři smartphony má pohánět operační systém Android s bezpečnostními funkcemi a aplikacemi přímo od BlackBerry. O výrobu (minimálně některých) nových ostružin se má postarat společnost TCL, která mimo jiné vyrábí i smartphony značky Alcatel.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
14 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments