Domů » Bleskovky » BlackBerry KEYone zřejmě dostane nástupce. Jakou bude mít výbavu?

BlackBerry KEYone zřejmě dostane nástupce. Jakou bude mít výbavu?

Smarthone BlackBerry KEYone z dílen společnosti TCL je díky mechanické klávesnici originálním zařízením, které prakticky nemá žádnou konkurenci. Přestože cílová skupina není nijak obrovská, TCL si prodeje KEYone velmi pochvaluje a patrně chystá jeho pokračovatele.

O jeho odhalení se postaral profil User Agent v dokumentech TCL, neznámé zařízení zde nese kódové označení BBF100-1, přičemž původní KEYone má označení BBB100-1. Že se zřejmě jedná o jeho druhou generaci, odhaluje stejné rozlišení displeje 1 080 × 1 620 pixelů, a tedy poměr stran 3:2. Telefon si má polepšit ve výbavě, současný čipset Qualcomm Snapdragon 625 má nahradit výkonnější Snapdragon 660.

Kdy (a zda vůbec) bude druhá generace BlackBerry KEYone představena, zatím nevíme. Současný model měl letos hned několik premiér, první na lednovém veletrhu CES.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

8 komentářů

 1. Dleko víc bych ocenil nástupce Privu. Jednička byla super, ale měla nějaké neduhy, takže by je mohli vychytat. Potřebuju nějaký zajímavý android k iphonu a toto bych ocenil. Ty miliony stejných placek fakt nechci.

  • BB se celkove po designove strance dari odlisit a opravdu zaujmout.V te spleti stejnych placek je dnes vitezem.

  • ee, BB se nedari odlisit, telefony navhruje i vyrabi TCL ne BB. BB jenom doda SW do tech zarizeni ale design nijak neovlvni. Mas v tom poradnej gulasek…

  • To je pravda, sice ty telefony už pouze nesou logo BB, ale pořád jsou ty telefony jiné v té záplavě stejných placek. Docela mi chybí WP8, a napadla mě alternativa. BB se „zabezpečeným“ androidem, MS launcherem a MS aplikacemi. Touhle kombinací vážně přemýšlím o nahrazení iphonu…

  • Uniku gulasek v tom mas ty, cituji jeden z clanku..

   „BlackBerry dodává software a podle smlouvy i návrhy v případě telefonů s HW klávesnicí.“

   Takze to jak budou telefony vypadat navrhuje BB a TLC jim to na zakazku vyrobi.
   Zase vedle, jak ta jedle.. ????

 2. Tož uvidíme co to bude

 3. Elektrické jsem něco přes rok BB Torch a klávesnice byla silně návyková.
  Pokud se objeví něco stejně dobrého a za rozumnou cenu, proč ne,jako sekundární telefon
  Divím se jen že se BB nesnaží konkurovat nějaký další výrobce, zájem by byl ale BB je zda se jediný a modely s klávesnicí jsou i i něj vzácností.

 4. Třeba výborný Passport, se doorodaba za cenu kolem 5tisic ale jede na posledním BB OS 10 a pochybuji že by BB spolu s TCL, nabídli možnost tam flashnout kvůli podpoře současný android pod jejich taktovkou .
  Ani nevím jak to s BB OS vůbec je, nevybavují si že by BB oficiálně ohlásili, že zastavuje jeho vývoj nebo ano?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).