BlackBerry KEYone má vážný problém, vypadává mu displej z těla (video)

Poslední smartphone BlackBerry s názvem KEYone je unikátní tím, že disponuje fyzickou hardwarovou klávesnicí. Pokud tento prvek od svého telefonu vyžadujete, prakticky nemáte jinou šanci, než si koupit právě poslední ostružinu. Jak se výrobci TCL povedla konstrukčně, vyzkoušel ve svém standardním testu youtuber JerryRigEverything.

Z tradičních testů na poškrábání vyvázlo BlackBerry KEYone podobně jako většina ostatních telefonů – první škrábance se na odolném skle displeje objevily při kontaktu s hrotem o Mohsově tvrdosti 6. Na poškrábání jsou více náchylná záda telefonu, do jejichž pryžového materiálu se dokáže podepsat i pouhá mince. Zvýšenou odolnost vůči rýhám neposkytuje ani klávesnice či čtečka otisků prstů umístěná v mezerníku, alespoň čočka fotoaparátu si vysloužila stejnou ochranu jako samotný displej. Test ohněm přežilo BlackBerry KEYone bez úhony, černý flek po pár vteřinách z displeje zmizel a displej fungoval jako dříve.

Bohužel displej neobstál hned při dalším testu, a to v odolnosti na ohyb. Při prvním ohybu zobrazovač ze zařízení vypadl, při druhém zcela přestal fungovat. Zatímco konkurence dokáže své displeje do šasi telefonu vlepit tak, že je skutečně nadlidský úkon telefon rozebrat, u BlackBerry KEYone se po lepidle nenašly vůbec žádné stopy. Na problém vypadávajícího displeje si stěžují i další majitelé tohoto zařízení na fóru CrackBerry, takže se patrně jedná o konstrukční problém; doufejme, že pouze omezeného množství kusů.

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku