Domů » Bleskovky » BlackBerry bude nabízet svůj zabezpečený Android ostatním výrobcům

BlackBerry bude nabízet svůj zabezpečený Android ostatním výrobcům

Kanadská společnost BlackBerry již delší dobu nevyrábí žádné smartphony, pouze licencuje svoji značku ostatním firmám (TCL, Optiemus a BB Merah Putih), které mají na starosti vše od návrhu až po distribuci zařízení. BlackBerry se stará pouze o softwarovou část, kdy výrobcům poskytuje upravený Android s bezpečnostní nadstavbou DTEK a několika vestavěnými aplikacemi. Těchto softwarových vymožeností si brzy bude moci užívat mnohem širší paleta zařízení.

BlackBerry se totiž rozhodlo licencovat své softwarové řešení, nazývané BlackBerry Secure, i dalším subjektům. Výroba telefonů s logem BlackBerry tak již nebude podmínkou, zabezpečenou platformu BlackBerry Secure s pravidelnými bezpečnostními záplatami budeme moci vídat i na zařízeních dalších značek, a to nejen u smartphonů, ale i u televizorů, nositelné elektroniky, zdravotnických zařízení či zařízení internetu věcí. BlackBerry o potenciálních „odběratelích“ svého systému aktuálně jedná, konkrétní společnosti však zatím zmíněny nebyly.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).