BlackBerry bude nabízet svůj zabezpečený Android ostatním výrobcům

Kanadská společnost BlackBerry již delší dobu nevyrábí žádné smartphony, pouze licencuje svoji značku ostatním firmám (TCL, Optiemus a BB Merah Putih), které mají na starosti vše od návrhu až po distribuci zařízení. BlackBerry se stará pouze o softwarovou část, kdy výrobcům poskytuje upravený Android s bezpečnostní nadstavbou DTEK a několika vestavěnými aplikacemi. Těchto softwarových vymožeností si brzy bude moci užívat mnohem širší paleta zařízení.

BlackBerry se totiž rozhodlo licencovat své softwarové řešení, nazývané BlackBerry Secure, i dalším subjektům. Výroba telefonů s logem BlackBerry tak již nebude podmínkou, zabezpečenou platformu BlackBerry Secure s pravidelnými bezpečnostními záplatami budeme moci vídat i na zařízeních dalších značek, a to nejen u smartphonů, ale i u televizorů, nositelné elektroniky, zdravotnických zařízení či zařízení internetu věcí. BlackBerry o potenciálních „odběratelích“ svého systému aktuálně jedná, konkrétní společnosti však zatím zmíněny nebyly.

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku