Domů » Bleskovky » Bizár roku nebo skvělý nápad? Číňané představili první televizi s podporou 5G

Bizár roku nebo skvělý nápad? Číňané představili první televizi s podporou 5G

Společnost Viomi, jejímž strategickým partnerem je čínský technologický gigant Xiaomi, představila chytrý televizor s názvem 21Face interactive smart screen, jehož 75palcová verze jako první na světě podporuje 5G síť. Může se také pochlubit rozlišením 8K a obnovovací frekvencí 120 Hz. Kromě této varianty bude novinka dostupná ve velikostech 45, 55 a 65 palců.

21Face smart TV 01

Všechny verze pohání čtyřjádrový procesor se zabudovaným dvoujádrovým grafickým čipem, který doplňuje 8,5 GB operační paměti a 128 GB vnitřní paměti. Součástí výbavy je reproduktor s výkonem 100 W, který podporuje standard Dolby Atmos a disponuje pasivním filtrem úrovně HiFi. Vedle toho mají podporu somatosenzorového ovládání pomocí AI, což znamená, že uživatel může např. upravovat hlasitost nebo při přehrávání videosouborů rychle převíjet obraz vpřed bez použití dálkového ovladače.

21Face smart TV 02

75palcový model pak kromě toho dostal do vínku AI kameru a sadu senzorů. Tyto senzory zahrnují dvě 3D interaktivní čidla, čidla vzdálenosti a kameru s rozlišením Full HD. Tato verze také podporuje nejrůznější standardy a protokoly, jako je Wi-Fi 6, Zigbee nebo Bluetooth.

21Face smart TV 03

Televizor se začne prodávat od 18. června a bude dostupný v kamenných obchodech společnosti, prostřednictvím jejího webu a internetových obchodů Tmall, Jingdong a Suning. Cena zatím nebyla oznámena. V tuto chvíli není známo, jestli novinka bude k mání mimo hranice Číny.

Martin Duchoslav

Technologický nadšenec, který si ze zájmu o technologie udělal práci. Původním profesním zaměřením politický komentátor. Mám rád počítačové hry, tenis, odbornou literaturu (média, psychologie…) nebo vymýšlení slovních hříček typu erfurtský elektrotechnik elegantně experimentoval s echt endéráckým elektromotorem.

2 komentářů

  1. Máte v článku špatně úhlopříčky TV.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).